Testtartásunk, gesztusaink sokkal többet elárulnak rólunk, mint a szavaink. Látszik, ha feszültek vagyunk, ha valamit takargatunk, és az is, ha szerelemmel fordulunk valaki felé. Néhány tipp, hogyan küldhetjük a legjobb jelzéseket magunkról.
Mit árul el a testbeszéd?
Utánzás
Azzal, hogy a beszélgetőtársunk testbeszédét utánozzuk, azt fejezzük ki, hogy egy hullámhosszon vagyunk vele. Ez gyakran ösztönös, az együtt érző, utánzó gesztusainkat sokszor észre sem vesszük.
Foglaljunk teret
Ha a karunkat szorosan a testünk mellett tartjuk vagy netán összefonjuk magunk előtt, az nemcsak zárkózottságot, hanem alárendeltséget is jelenthet. Erőtlenség jele is lehet a kis térfoglalás, és az emberek ilyenkor úgy is kezelnek minket.
Föl a fejjel
Ha boldogok, magabiztosak vagyunk, ösztönösen föltartjuk a fejünket és a mellkasunk is megemelkedik. Ha szomorúak, rosszkedvűek vagyunk, próbáljuk meg kihúzni magunkat, és mosolyogni. Hamar megváltozik a hangulatunk is, a tartásunk az érzéseinkre is hatással van.
Ügyeljünk a karunkra
Ha keresztbe fonjuk a karunkat, az emberek könnyen azt hihetik, hogy valami rejtegetnivalónk van, vagy elzárkózunk valaki elől. Előfordulhat, hogy ezzel a gesztussal a véleményünket akarjuk eltitkolni, vagy tekintélyt akarunk kivívni. Ha nyitottabbnak, megközelíthetőbbnek akarunk tűnni, engedjük le a karunkat.
Nyíljunk meg
Ha fizikai vonzalmat érzünk valaki iránt, nyitott tenyérrel az illető felé fordulva kommunikálunk, esetleg így simítsuk a hajunkat a fülünk mögé. Ez annak a jele, hogy az agyunk készen áll a csábításra.
(informed)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.