A KFC kapusa, Herko büntetőt is hárított

Komárom. A sereghajtó hazaiak és a feljutásra pályázó vendégek párharcán ugyan jól tartották magukat a komáromiak, ám nagy igyekezetük ellenére sem tudták gyarapítani pontjaik számát.

A komáromiak zömmel hazai nevelésű futballisták alkotta csapata szombaton közel állt a döntetlenhezMilan Drozd felvételeMár a 2. percben Nagyhoz került a vendégek kapusának pontatlan kirúgása, a hazai játékos azonban a 16-os vonal előtt földre került, a bíró továbbot intett. A túloldalon az 5. percben Zlatohlávek igyekezett egy előre rúgott labdát lekezelni, Ščepko kibillentette őt az egyensúlyából, majd gond nélkül a KFC hálójába célzott, a játékvezető ezúttal sem látott okot a közbeavatkozásra. A folytatásban a hazaiak kerültek mezőnyfölénybe. Zlatohlávek közvetett szabadrúgását követően veszélyben forgott az N. Mesto kapu, Maťo és Kozáčik azonban képtelen volt egy méterről a hálóba préselni a labdát. A 26. percben megtört a jég, egy formás támadás végén Kökényesi egyenlített. Pár perc elteltével Maťo Bazinskýt elé tálalt, a védő lövése csupán centiméterekkel kerülte el a kaput. Röviddel az első félidő befejezése előtt Kozáčik késlekedett a labda elrúgásával, hibájából Balcír jutatta újra vezetéshez a vágújhelyieket. Fordulás után újfent a hazaiak játszották a prímet, ennek ellenére a vendégek növelték előnyüket. Egy gyors ellentámadásból az 56. percben Horúcka húzott hasznot. Tíz perc elteltével Nagy volt eredményes. A hazaiak szépítő találata után a játékvezető tizenegyest ajándékozott a vendégeknek, ám Otočka büntetőjét a mérkőzésen remek formában védő Herko hárította. A hazaiak kapusa a hosszabbításban is remekelt, az egyedül kapujára törő Ščepko gólveszélyes lövését védte jó érzékkel. A klubvezetők, edzők, játékosok nagy igyekezete kevés ahhoz, hogy a hazai nevelésű tehetségekre épülő kollektíva lépést tudjon tartani a mezőny eminenseivel. Az eredményesebb folytatás érdekében szükség lenne a városi önkormányzat nagyobb horderejű támogatására,

KOMÁRNO–NOVÉ MESTO 2:3 (1:2). Gólok: Kökényesi (26.), Nagy J. (66.), ill. Ščepko (5.), Balcír (45.), Horúcka (56.). Sárga lap: Omasta (N. Mesto). Játékvezető: Gábor, 100 néző. KOMÁRNO: Herko–Meleg, Bazinský (78. Fekete), Zlatohlávek, Sklenář, Kökényesi, Uzola, Antalovič, Nagy J., Kapusňák (1. Kozáčik).

EDZŐI VÉLEMÉNY

Karol Múčka (Komárno): „A nagytapolcsányiak elleni találkozót leszámítva tavasszal elégedett voltam védenceim teljesítményével, küzdeni tudásával. A csapat, a játékosok formája meccsről meccsre javult. Több ízben is, egyéni megingást, taktikai fegyelmezetlenséget követően, egygólos vereségünk került a jegyzőkönyvbe. Ezúttal is így történt. Némi gyógyír a sebekre, hogy a riválisok edzői is elismerően szóltak játékunkról, nehezen tudják megérteni, valójában miért vagyunk mi a sereghajtó pozíciójában.”