Orosz farkasemberek

Moszkva. Tovább dagad az utóbbi évek legnagyobb orosz belpolitikai botránya, a korrupt rendőrök ügye. A moszkvai bűnügyi nyomozóhatóság tegnap nemzetközi körözést adott ki a testület hét munkatársa ellen, akiket összefüggésbe hoznak Valentyin Cvetkov magadáni kormányzó tavaly októberi meggyilkolásával.

Feltételezések szerint a szökésben lévő rendőrök az orosz sajtóban „váll-lapos farkasembereknek” elkeresztelt rendőri bűnbanda tagjai. A múlt hétfőn hét rendőrt és egy polgári védelmi altábornagyot vettek őrizetbe, azzal gyanúsítva őket, hogy sok millió dollárt zsaroltak ki ártatlan emberektől, hamis bizonyítékok alapján elindított eljárások során. A maffiakapcsolatokkal is rendelkező szervezett bűnöző csoportot védelmi pénz szedésével is gyanúsítják, és egy illegális fegyverműhely megtalálása után felmerült, hogy a farkasemberek bérgyilkosságokban is közreműködhettek.

Cvetkovot fényes nappal, a nyílt utcán gyilkolták meg. Feltételezések szerint energiareform-tervei, a halászati maffia elleni fellépése, vagy az úgynevezett arany hitelek miatt kellett meghalnia (Cvetkov az 1990-es években felvett kedvezményes államhitelek visszafizetésére akarta kényszeríteni a vállalatokat). Az orosz és az örmény rendőrség együttműködése nyomán a közelmúltban elfogták a gyilkosság egyik gyanúsítottját, egy jereváni férfit. A kedden megnevezett farkasemberek kollégáik szerint Oroszország több vidékén, valamint Ukrajnában és Örményországban bujkálnak. Tegnapi közlések szerint az olasz mintára tiszta kezek akciónak nevezett tisztogatást kiterjesztik Moszkváról az egész országra. Borisz Grizlov belügyminiszter elsősorban a szervezett bűnözői kapcsolatokkal rendelkező rendőrök lebuktatását követeli a belbiztonsági ügyosztály munkatársaitól. Arra is felszólította a polgárokat, hogy jelentsék fel a korrupt közlekedési rendőröket. A farkasemberek gócpontjának számító moszkvai bűnügyi nyomozóhatóság 700 tagját helyezték ideiglenesen állományon kívül. Vlagyimir Vasziljev belügyminiszter-helyettes a farkasember-ügy lefolytatásának szigorú társadalmi kontrollját ígérte. Cáfolta egyben azt a meglehetősen elterjedt véleményt, hogy nem a korrupció és a hivatali bűnözés elleni átfogó támadásról, hanem a decemberi parlamenti választások előtti PR-akcióról van szó. Anatolij Kucserena ismert moszkvai ügyvéd szerint a társadalmi kontrollra azért is szükség van, hogy senki se gyakorolhasson nyomást a bíróságra a mindenáron való ítélet érdekében.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?