EGYESÜLT ÁLLAMOK

REPÜLŐGÉPEK
B-2 SPIRIT – „Láthatatlan” bombázó. Hatótávolsága, tűzereje és rejtőködő mechanizmusa egyaránt rendkívül kedvező. Ezek a gépek akár több tízezer kilométeres távolságot is képesek megtenni leszállás nélkül. Elképzelhető, hogy amerikai bázisaikról indulnak majd Irak felé, és oda is érkeznek vissza.

REPÜLŐGÉPEK

B-2 SPIRIT – „Láthatatlan” bombázó. Hatótávolsága, tűzereje és rejtőködő mechanizmusa egyaránt rendkívül kedvező. Ezek a gépek akár több tízezer kilométeres távolságot is képesek megtenni leszállás nélkül. Elképzelhető, hogy amerikai bázisaikról indulnak majd Irak felé, és oda is érkeznek vissza.

B-1B LANCER – Többfunkciós bombázó. Akár hangsebességgel is képesek repülni. Fegyverzetük közé tartozik néhány lézerirányítású lövedék, de „hagyományos” bombák is. Előretolt bázisokról is indíthatók.

B-52 STRATOFORTRESS – Nagy hatótávolságú nehézbombázó. Rejtőzködő mechanizmusa nincs, ám ezt bőven kárpótolja félelmetes tűzereje. Fegyverzete rendkívül változatos. Közel Irakhoz, a Diego Garcia bázisról szállnak majd fel.

A/OA 10 Thunderbolt II – Becenevén varacskos disznó. Nagyon jó manőverezőképessége miatt elsősorban szárazföldi egységek védelmét hivatott ellátni. Az Öböl-háborúban kitűnően bevált, persze azóta sokat alakítottak rajta, például új éjszaka is látó kamerával is felszerelték. A gép egy részét titánötvözetből készítették, ezért szinte elpusztíthatatlan.

EA-6B PROWLER – Érdekes szerepet szántak ennek a géptípusnak: más vadászgépek támadását fedezi úgy, hogy a földi radarokat zavarja. Modern elektronikus felderítő berendezéssel szerelték fel, de elsődleges célja a távközlési berendezések működésének akadályozása.

F-117A Nighthawk – Szintén „láthatatlan”. Az amerikai hadsereg egyik nagy reménysége. Már az Öböl-háborúban is bevetették, ez volt az egyetlen géptípus, amely Bagdad belvárosáig repült, mivel nagyon pontos célzórendszerrel szerelték fel.

F-15 E STRIKE EAGLE ésF-16 FIGHTING FALCON – Többfunkciós vadászgépek. Hatótávolságuk viszonylag rövid, általában előretolt bázisokról, repülőgép-anyahajókról szállnak fel. Fegyverzetük változatos.

E-3 SENTRY (AWACS) – Fegyverzetük nincs, ámde mégis fontos szerepet játszhatnak, ugyanis a géptestre erősített „gombában” különböző felderítő és kémlelő berendezéseket helyeztek el.

KC-135 STRATOTANKER – A hatalmas gépről első pillantásra nem feltételezhető, hogy egyáltalán a levegőben tud maradni. A szerepe mégis nagy, ugyanis üzemanyaggal látja el a nagy hatótávolságú gépeket, azaz repülő benzinkút.

VĺZI JÁRMŰVEK

CVN-68 Nimitz osztályú repülőgép-anyahajó – Az amerikai hadsereg haditengerészetének egyik „csodafegyvere”. Ezekről a hajókról indulnak bevetésre a különböző vadászgépek.

DDG-51 Arleigh Burke osztályú romboló – Rendkívül sokoldalú, légvédelmi feladatot is elláthat, más hadihajók félelmetes ellenfele lehet, de szárazföldi csapatok elleni támadásra is képes.

SSN-688 Los Angeles osztályú tengeralattjáró – Középhatótávolságú rakétákat indíthat, mélyen a tenger felszíne alól.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?