Egy angol csoport sokak számára óriási meglepetést jelentő kutatási eredményeket hozott nyilvánosságra. Ezeknek a tudatában megdőlhet a multinacionális lemezcégek által rendszeresen hangoztatott érv, amely szerint az internetes letöltő programok miatt csökkentek ilyen drasztikusan az elmúlt években a lemezeladások.
Meglepő kutatási eredmények
Egy másik felmérés szerint az elmúlt évben tizennégy százalékkal nőtt a kalóz cédék aránya a legálisan árusított hanghordozókhoz képest, így jelenleg az összes forgalomban lévő lemez egy harmadát teszik ki a másoltak. Az óvatos becslések szerint is legalább 4,6 milliárd dolláros veszteséget okoznak az illegális példányok a lemezcégeknek világszerte. A felmérést végző szervezet szerint itt az idő, hogy a figyelmet azokra az országokra irányítsák, ahol a legelterjedtebb a cédék másolása, vagyis Brazíliára, Kínára, Mexikóra, Paraguayra, Lengyelországra, Oroszországra, Spanyolországra, Thaiföldre és Ukrajnára. „Mindent megteszünk azért, hogy harcoljunk a kalóz cédék terjedése ellen, ám képtelenek vagyunk hatékonyan működni az országok kormányainak segítsége nélkül” – hangoztatta a Hanglemezgyártók Nemzetközi Szövetségének elnöke, Jay Berman. (z, p)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.