Csökkent a nagy-britanniai bevándorlás

bevandorlo k

Jelentősen csökkent a nettó bevándorlás Nagy-Britanniában a júniussal zárult egy évben a brit statisztikai hivatal (ONS) csütörtöki ismertetése szerint, ugyanakkor a véglegesen távozók legnagyobb egyedi csoportját az európai uniós állampolgárok tették ki.

Az ONS beszámolója szerint a június 30-án véget ért tizenkét hónapban nettó 728 ezer volt a Nagy-Britanniába tartós letelepedés céljával érkezők nettó száma, vagyis a bevándorlók és a kivándorlók számának különbsége.

Ez azt jelenti, hogy a nettó bevándorlás 20 százalékkal csökkent az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest.

A statisztikai hivatal jelentősen felfelé korrigált adatai szerint a 2023 júniusával zárult egy évben 906 ezer volt a tartós letelepedés céljával érkezők nettó száma. Ez komoly mértékű felülvizsgálat, az ONS korábbi becslésében ugyanis 740 ezer fős nettó bevándorlás szerepelt arra az időszakra.

Az ONS a tavalyi egész évi adatot is jelentősen felfelé módosította: a csütörtöki adatismertetés szerint 2023-ban 866 ezer volt a nettó bevándorlás a korábbi becslésben kimutatott 685 ezer helyett.

A statisztikai hivatal a felülvizsgálatok okai között említette, hogy bővült és pontosabbá vált az információszolgáltatás a Nagy-Britanniában befogadott ukrajnai menekültek számáról.

A csütörtöki adatismertetés szerint a júniussal zárult egy évben érkezett letelepülők közül mindössze 10 százalék volt azoknak az aránya, akik az „EU plusz” országcsoportból költöztek Nagy-Britanniába. Az ONS ebbe a csoportba sorolja az Európai Unió tagországai mellett Norvégiát, Izlandot, Liechtensteint és Svájcot.

A Nagy-Britanniából ugyanebben az időszakban véglegesen elköltözők 44 százalékát viszont az „EU plusz” csoport állampolgárai tették ki: közülük 211 ezren költöztek el a vizsgált egy évben. Ez azt jelenti, hogy az „EU plusz”-országok állampolgárai alkották a Nagy-Britanniából végleg távozók legnagyobb egyedi csoportját.

London már a brit EU-tagság csaknem öt évvel ezelőtti megszűnése (Brexit) után új, pontozásos – főleg a szakképzettséget és az angol nyelvtudást előnyben részesítő – bevándorlási szabályozást honosított meg, amely nem tesz különbséget az Európai Unióból és a világ más térségeiből újonnan érkezők letelepedési és munkavállalási kérelmeinek elbírálása között.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?