Folyamatosan készülnek a kimutatások az elmúlt esztendőről. Az amerikai zeneipar, amely jelenleg a legnagyobb hatással van a világ többi piacára, felemás évet zárt. Nőtt azoknak az albumoknak a száma, amelyek milliós példányszámban fogytak.
Amerikai leltár – ilyen volt 2003
Folyamatosan készülnek a kimutatások az elmúlt esztendőről. Az amerikai zeneipar, amely jelenleg a legnagyobb hatással van a világ többi piacára, felemás évet zárt. Nőtt azoknak az albumoknak a száma, amelyek milliós példányszámban fogytak. Tavaly hatvankilenc albumot vásároltak több mint egymillió példányban, míg 2002-ben hatvanöt lemez érte el a milliós álomhatárt. Az is igaz, hogy 2001-ben még kereken száz lemez, 2000-ben pedig nyolcvannyolc haladta meg a milliós amerikai fogyást. Ami viszont nagyon elkeserítő, hogy tovább csökkent az értékesített albumok száma. Amíg a lista első tízes mezőnyében végzett lemezek 2000-ben összesen 60 milliós eladást produkáltak, addig 2001-re ez a szám 40 millióra csökkent, egy évvel később pedig 38,8 millióra. Tavaly újabb negatív csúcsot jelentett a 33,5 millió darab eladott hanghordozó, amely 13,6 százalékos csökkenésnek felel meg.
Az elmúlt esztendőben két hanglemez is akadt, amely átlépte a bűvös ötmilliós eladási határt az Egyesült Államokban; 50 Cent első, világcég által forgalmazott albuma, a Get Rich Or Die Tryin’ és Norah Jones nagy sikerű bemutatkozó lemeze, a Come Away With Me. 2002-ben csak Eminem korongja, a The Eminem Show tudott hasonló eladást produkálni, míg egy évvel korábban nem volt olyan album, amely átlépte volna az ötmilliós határt. (MAHASZ, pj)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.