Magyarországon tartják fogva Mikóczyt

ÖSSZEFOGLALÓPozsony. Éveken át működhetett az az áfacsalással gyanúsított bűnbanda, amelynek a magyarországi Nemzeti Adó- és Vámhatóság szerint Mikóczy Zoltán is tagja volt. Erre utal a 11 gyanúsított, köztük Mikóczy, előzetes letartóztatásáról szóló bírósági határozat indoklása.

ÖSSZEFOGLALÓ

Pozsony. Éveken át működhetett az az áfacsalással gyanúsított bűnbanda, amelynek a magyarországi Nemzeti Adó- és Vámhatóság szerint Mikóczy Zoltán is tagja volt. Erre utal a 11 gyanúsított, köztük Mikóczy, előzetes letartóztatásáról szóló bírósági határozat indoklása. „A gyanúsítottak többségénél az előzetes letartóztatás indokául szolgált azon körülmény is, hogy a rendelkezésre álló adatok alapján a gyanú tárgyát képező bűncselekményeket hosszabb időn keresztül, üzletszerűen, szervezett keretek között látszanak megvalósítani, erre tekintettel szabadlábon hagyásuk esetén újabb bűncselekményt követnének el” – állítja a Kecskeméti Járásbíróság.

A szlovák hatóságok egyelőre nem akarták kommentálni a magyar vámhatóság akcióját, csak annyi biztos, hogy a gyanúsítottak közt még egy szlovák állampolgár is szerepel, ám az ő személyazonossága egyelőre nem került nyilvánosságra.

Mikóczyt, a közismert Overdose versenyló tulajdonosát múlt héten kedden tartóztatták le egy kecskeméti szállodában. A NAV munkatársai 60 helyszínen tartottak házkutatást. A hvg.hu hírportál emlékeztetett arra, hogy sokakat hozhat kínos helyzetbe az, hogy Mikóczy áfacsalásba keverdett. 2010 márciusában öt prominens magyar nagyvállalat beszállt Mikóczy cégébe, amelyik Overdose ügyeit intézte. Az Overdose Vagyonkezelő Kft.-ben mind a mai napig Mikóczy az 50 százalékos tulajdonos, de 10-10 százaléka van az OTP Banknak, a Molnak, a Demján Sándor érdekeltségébe tartozó Euroinvestnek, a Simicska–Nyerges-cégbirodalomhoz tartozó Közgépnek és a jobboldalhoz sorolt gazdasági üzletemberek által létrehozott CIG Pannóniának.

Mikóczynak nem először gyűlik meg a baja az adóhatósággal. Korábban, a 2010-es évek előtt Romániában voltak zűrös ügyei. Egyebek mellett csődbűntett, illetve okirat-hamisításra való felbujtás, sikkasztás, csalás miatt emelt vádat 2009 októberében a román ügyészség Mikóczy és társa, Györke Dezső Sándor ellen. Egy ideig mindketten előzetes letartóztatásba kerültek. A román hatóságok szerint Mikóczyék egy húsipari cégből akartak kivinni gépsorokat a felszámoló engedélye nélkül. Mikóczy azt állította, hogy az ügyben ártatlan. A nagyváradi törvényszék november 6-án egy év és hét hónap letöltendő szabadságvesztésre ítélte Mikóczy Zoltánt, társára pedig két év két hónap ugyancsak letöltendő börtönbüntetést rótt ki elsőfokú ítéletében. A törvényszék döntése ellen Mikóczy és társa is fellebbezett, ugyanakkor több ízben is szabadlábra helyezésüket kérték, melyet a román igazságszolgáltatás egy ideig elutasított, de 2009 decemberében, a másodfokú tárgyaláson a kérésnek helyt adtak, szabadlábra helyezték őket, az eredeti ítéletet felfüggesztett börtönbüntetésre módosították. (dem)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?