A kukorica jó az idegrendszer erősítésére és a koleszterinszint csökkentésére. Hogyan főzzük meg helyesen, és miért ne dobjuk ki a haját?
Hogyan főzzük a kukoricát, hogy ne legyen túl kemény?
A kukorica gazdag B-vitaminokban, különösen tiaminban, niacinban, biotinban, folsavban és C-vitaminban. A niacin például támogatja az anyagcsere-folyamatokat a szervezetben, és hatással van a vér koleszterinszintjének csökkentésére. Az ásványi anyagok, különösen a kálium, a vas, a magnézium és a kalcium aránya is megfelelő, továbbá viszonylag sokat tartalmaz értékes fehérjékből is. Egyike azon élelmiszereknek, amelyek különösen nagy mennyiségű káliumot biztosítanak. Száz gramm kukorica 150 milligrammot tartalmaz ebből az ásványi anyagból. Tehát jót tesz a szervezet folyadékegyensúlyának a fenntartásában és a vérnyomás megfelelő szinten tartásában.
Jól rágjuk meg!
Magnéziumtartalmának köszönhetően a kukorica ideális az idegrendszer erősítésére is. Köszvény esetén szintén segíthet. A friss kukorica alacsony húgysavtartalmú. Azon gabonafélék közé tartozik, amelyekben nincs glutén. Ezenkívül a kukorica kiegyensúlyozott szénhidrát-, zsír-, fehérje- és ásványianyag-összetételt biztosít. Fogyasztása serkenti a bélműködést, és segít a vércukorszint szabályozásában is. Mindig igyekezzünk alaposan megrágni a szemeket, hogy a héja lebomoljon, és a szervezetünk felhasználja a benne lévő összes tápanyagot! A kukoricában karotinoidokat is találhatunk, amelyek megvédik a szemet az időskori betegségektől, például a makuladegenerációtól.
Hagyja ki ezt az összetevőt!
A frissen szedett kukorica íze a legjobb, mert a benne lévő cukor elég gyorsan lebomlik, ami megváltoztatja az ízét. Gyorsan hűtsük le, de még így is legfeljebb három napig tároljuk! A legjobb módja a tárolásának, ha a kukoricacsöveket nedves ruhába csomagoljuk. A csemegekukorica fagyasztásra is alkalmas, így akár 8 hónapig is eláll. Ha megfőzzük, soha ne sózzuk meg a vizet, amelyben főzzük, különben a szemek feleslegesen kemények maradnak. Sózzuk csak főzés után! A kukoricát azonban süthetjük vagy párolhatjuk is.
Kukoricahaj
Ha kukoricát vásárolunk, vagy a kertben termesztjük, ne dobjuk ki a haját, amikor megtisztítjuk a termést! Kiválóan alkalmas teakészítésre. Különösen jótékony hatású lehet vese- és hólyagproblémák, ízületi gyulladás, reuma és menstruációs nehézségek esetén. A kukoricahaj-tea vizelethajtó, javítja a hangulatot és fertőtlenítő hatású.
(pluska)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.