Nyílt napok a Bátorkeszi Magán Szakközépiskolában

Szakiskolai végzettséggel is el lehet helyezkedni és meg lehet élni az adott szakmák- ból, vallja Bátorek Jana, a Bátorkeszi Magán Szak- középiskola igazgatónője.Az iskola vezetése a közelmúltban nyílt napokat tartott az iskolában oktatott szakmák és tanulmányi szakok iránt érdeklődőknek, melyek els

Szakiskolai végzettséggel is el lehet helyezkedni és meg lehet élni az adott szakmák- ból, vallja Bátorek Jana, a Bátorkeszi Magán Szak- középiskola igazgatónője.

Az iskola vezetése a közelmúltban nyílt napokat tartott az iskolában oktatott szakmák és tanulmányi szakok iránt érdeklődőknek, melyek elsődleges célja a pályaválasztás előtt álló fiatalok sokrétű tájékoztatása a munkaerőpiac lehetőségeiről és igényeiről.

A magán szakközépiskola 2001-ben jött létre a községben, akkor a négyéves kereskedelmi akadémia, kozmetika, valamint a hároméves autószerelő, cukrász, fodrász és pincér-szakács szakokra vettek fel diákokat. A tanulmányi kínálat attól kezdve folyamatosan igazodott a kor elvárásaihoz, így később megnyílt a vendéglátóipar és idegenforgalom (hotelakadémia) tagozat, a pincér-szakács képzés pedig vendéglátás néven korszerűsödött. A megújulás azóta is az iskola fő törekvése, így a 2016/2017-es tanévtől megnyílt a marketingszakember-képzés, amely a vállalati arculattervezés, reklámfotózás, grafika, videókészítés kreatív világába kalauzolja a jövő marketingeseit.

A két nap során nagyon sok szülő és végzős alapiskolás látogatta meg az iskolát. A vendégeket Bátorek Jana igazgatónő köszöntötte, és röviden bemutatta oktatási intézményüket.

„Iskolánkat az igényességre, minőségre, eredményességre való törekvés jellemzi. Az oktatás magyar nyelven, családias légkörben, kulturált környezetben folyik, s a diákok tandíjmentességet élveznek. Szabályaink észszerűek, ami mind a szülőknek, mind a diákoknak biztonságot nyújt. Két iskolabusszal büszkélkedhetünk, ami egyrészt megkönnyíti a diákok beutazását, másrészt gyakorivá és tervezhetővé teszi számunkra a tanulmányi utakat, kirándulásokat, szakmai programokat. Vendéglátóipar és idegenforgalom szakos végzőseink nemcsak a tanáraik magyarázatán keresztül pillanthattak be a vendéglátás és a turizmus világába, hanem a gyakorlóhelyként szolgáló színvonalas éttermekben, szállodákban, valamint magyarországi, ciprusi és olaszországi tevékenységük idején közvetlenül is tapasztalatokat szerezhettek erről a színes és nem utolsósorban számos érvényesülési lehetőséget nyújtó szakmáról. Hozzájuk hasonlóan kozmetikusaink, akik a szépségiparban szeretnék megállni a helyüket is bizakodással tekintenek a jövőbe. Azok, akik három évet töltenek el az iskolában, duális képzésben sajátítják el szakmájukat. Egy hét iskolai foglalkozás után a következő hetet egy külső gyakorlóhelyen töltik, hogy még több tapasztalatot, tudást szerezzenek. Tanulmányaik folytatásaként pedig érettségi bizonyítvány megszerzésére is van lehetőségük intézményünkben. Diákjaink méltó módon képviselik iskolánkat, s bízunk benne, hogy az élet nagy kihívásai sem fognak ki rajtuk. A nálunk eltöltött idő alatt pozitív hozzáállást, odaadást mutatnak. Nemcsak maguknak vívnak ki elismerést, nemcsak szüleiknek adnak okot a büszkeségre, hanem az iskola hírnevét is öregbítik. Örömmel gondolunk minden volt és jelenlegi diákunkra, és azt kívánjuk, az életben kamatoztassák sikeresen az iskolában megszerzett tapasztalatokat.”

Az igazgatónő úgy véli, még mindig óriási az eltérés az oktatási rendszerben képzett munkaerő és a munkaadók igényei között. Szerinte a szakmunkásképzést a munkaadók igényeihez kell igazítani. Egyre kevesebb fiatal jelentkezik szakmunkástanulónak, a hiányszakmákban végzettek több mint fele pedig elhagyja a pályát, holott munkájára szükség lenne. Munkahely egyre több van, jó szakember egyre kevesebb. Míg korábban az alapiskolából kikerülő diákok fele, addig mostanában legfeljebb a negyede akar szakmát tanulni. Már évek óta nem tudják megoldani a pékképzést, mondta az igazgatónő, mert nincs jelentkező. A szülők gondolkodásában is változásra lenne szükség, hogy megértsék: szakiskolai végzettséggel is el lehet helyezkedni és meg lehet élni az adott szakmákból. Sajnos, sok szülő megalázónak tartja szakiskolába íratni a gyerekét.

A nyílt napokon az érdeklődők nemcsak a 2017/2018-as tanévben induló szakokról, a felvételi vizsga követelményeiről kaphattak pontos tájékoztatást, hanem bepillantást nyerhettek a középiskola mindennapi életébe, találkozhattak a pedagógusokkal és a diákokkal is. Megtekinthették a műhelyekben és szalonokban folyó szakmai munkát.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?