Névadónk nyomában

Egy októberi napon iskolánk, a nemesócsai Móra Ferenc Alapiskola 33 felső tagozatos diákja és négy tanára felkerekedett, hogy egy egynapos tanulmányúton megtekintse névadónk szülővárosát, Kiskunfélegyházát.A régóta tervezett tanulmányút megvalósítását a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.

Egy októberi napon iskolánk, a nemesócsai Móra Ferenc Alapiskola 33 felső tagozatos diákja és négy tanára felkerekedett, hogy egy egynapos tanulmányúton megtekintse névadónk szülővárosát, Kiskunfélegyházát.

A régóta tervezett tanulmányút megvalósítását a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által A magyar kultúráért és oktatásért címmel kiírt pályázaton kapott támogatás segítségével valósíthattuk meg.

Kora reggel indultunk fő úti célunk, a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Emlékház felé, és 10 órakor meg is érkeztünk. Móra szülővárosa csendes esővel várt minket, ami egész nap kitartott – átalakítva a programunkat, de kedvünket nem szegve.

A Móra Ferenc Emlékház, úgy gondolom, nem csupán azok számára nyújt értékes látnivalót, akik az író életútját szeretnék részletesebben megismerni. Az eredeti, korhű alakját csodálatosan megőrző kis parasztház visszarepített minket az időben, és kedves idegenvezetőnknek köszönhetően megismerhettük Kiskunfélegyháza történelmét és régi népszokásait is. Az emlékház legtágasabb helyiségében Móra életének egy-egy szakaszát mutatják meg a látogatóknak. Az író saját kezű írásai, képei és emléktárgyai mind megtekinthetők itt. Móra Ferenc szüleinek a szűcsmesterséget és a kenyérsütés fortélyait megelevenítő szobák állítanak méltó emléket. Itt az általuk használt eredeti tárgyakkal is megismerkedhettek az érdeklődő diákok. Az emlékházból elsétáltunk Kiskunfélegyháza központjába, és megtekintettük Móra Ferenc, valamint a szintén a városhoz kötődő Petőfi Sándor szobrát. Megcsodáltuk a gyönyörű, díszes városházát is.

Mivel szintén a közelben van Magyarország egyik leglátogatottabb kirándulóhelye, nem szalasztottuk el az Ópusztaszeri Történeti Emlékparkot sem. Az emlékpark fő attrakciója Feszty Árpád A magyarok bejövetele című körképe, amely magával ragadott minket is. Elmesélni nem is nagyon lehet, de szerintem minden, magát magyarnak valló embernek legalább egyszer látnia kell.

Ezen kívül is akadt az emlékparkban bőséges látnivaló, az időjáráshoz igazodva ezúttal a Rotundában található, a reneszánsz korszakot megelevenítő Panoptikumot, a Kisváros és Nagyváros című rendkívül látványos kiállítást és az ásatások eredményeit tekinthettük meg. A nap végén a csoport két részre osztva érdekes foglalkozásokon vehetett részt.

Fáradtan, de élményekkel tele indultunk haza, a kora esti órákban búcsúztunk a viszontlátás reményében Ópusztaszertől.

Tokár Barbara

pedagógus

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?