Kézműves-foglalkozási délután Madaron

A madari Édes Gergely Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola tanulói számára a húsvéti szünet előtti utolsó tanítási nap minden bizonnyal az egyik legemlékezetesebb nap lesz. Az oktatási intézmény pedagógusai első alkalommal rendeztek a tanulók számára kézműves-foglalkozási délutánt.

A madari Édes Gergely Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola tanulói számára a húsvéti szünet előtti utolsó tanítási nap minden bizonnyal az egyik legemlékezetesebb nap lesz. Az oktatási intézmény pedagógusai első alkalommal rendeztek a tanulók számára kézműves-foglalkozási délutánt. Az iskola 180 tanulója szinte kivétel nélkül megjelent a kultúrház nagytermében, ahol sok érdekes és szórakoztató műsor várta az érdeklődőket.

Szász Veronika, az iskola igazgatónője elmondta, a kézműves-foglalkozás fő célja az volt, hogy a hagyományos kézműves mesterségeket, mint az agyagozás, mézkóstolás, gyöngyfűzés, üvegfestés, ostyasütés, gipszfigurák öntése, nemezelés, rétestészta-készítés csínját-bínját megtanítsák a gyermekekkel, akik önfeledten serénykedtek az egyes asztaloknál.

Az egyik legnagyobb sikere a rétestészta-készítésének volt, ahol nemcsak a leányok, de a fiúk is kíváncsian hallgatták és figyelték Molnár Szilvia bemutatóját. A Búcson élő fiatalasszony elmondta, rétest már a múlt században minden háztartásban készítettek, hiszen nagyanyáink nem ismertek olyan sokféle süteményt, mint manapság. Ünnepi alkalmakkor a rétes nem hiányzott az asztalról. A leányok többsége bátran segített a tészta nyújtásában, a fiúk inkább a tölteléket tették a tésztára. Rövid idő után a helyiségben a sütés által keletkezett illat megtöltötte az egész termet. A sok kíváncsi tanuló szájában a nyúl is összecsordult, s már alig várták, hogy kivegyék a sütőből. A rövid kihűlés után fogyaszthatták. Szinte mind a tíz ujjukat megnyalták, az ízletesnél ízletesebb rétes fogyasztása után.

A szórakozás mellett rendhagyó élő történelemórára is sor került Honfoglaló elődeink címmel, amelyen Fodor János egy felállított jurtában (körsátor) mesélt arról, hogyan éltek elődeink, s bemutatta az akkori kor használati tárgyait is. A kultúrház udvarán íjászati és különböző harci bemutatót tartottak a hagyományőrző csoport tagjai.

A tartalmas délutáni rendezvény táncházzal ért véget, amelyen a Pengő zenekar és táncosai is felléptek, bemutatót tartottak.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?