Jó gyakorlatokról

Az iskola- és óvodafejlesztés jó gyakorlatai címmel tartották 2017. február 13–17-én a XXII.

Az iskola- és óvodafejlesztés jó gyakorlatai címmel tartották 2017. február 13–17-én a XXII. Komáromi Pedagógiai Napokat az SZMPSZ Komáromi Területi Választmánya és társszervezői rendezésében.

A rangos szakmai rendezvénysorozat megnyitóján, a Duna Menti Múzeum dísztermében Fekete Irén, az SZMPSZ Központi Irodájának vezetője, a Komáromi TV elnöke kiemelte, milyen kihívásoknak kell ma megfelelniük a pedagógusoknak, hogy a gyermekeket a lehető leghatékonyabb módszerekkel tudják nevelni és oktatni.

A szülő-gyermek-pedagógus egymásra utaltságának fontosságát hangsúlyozta előadásában Kozma-Vizkeleti Dániel klinikai szakpszichológus, s kiemelte a megfelelő kommunikáció hatékonyságát, mert csak ezáltal oldhatók meg az iskolai életben s a családban felmerülő különböző problémák.

Az ötnapos rendezvénysorozat nagy érdeklődéssel várt szakmai tréningeket és előadásokat kínált, hiszen a központi hívógondolat – Az iskola- és óvodafejlesztés jó gyakorlatai – minden pedagógus számára azt jelentette, új módszerekkel és érdekes gyakorlatokkal gazdagodhat. A tanulási készségek értékelése, a differenciálás kérdése, a tanulási zavarok vizsgálata, a sajátos nevelési igény, a tanulás tanítása, az inkluzív nevelés megvalósítása – mind-mind olyan téma, melyet a megújulni és fejlődni vágyó pedagógusok igényelnek. Egész napos foglalkozás várta az óvópedagógusokat, akik szakavatott előadókkal a környezeti és zenei nevelés pedagógiai kérdéseit járták körbe. A zenetanárok mesterkurzuson vettek részt, az érdeklődő tanárok drámai konvenciókkal, a digitális kor kihívásaival, az eredményközpontú iskolavezetéssel és a sikeres pedagógiai innovációkkal ismerkedtek meg.

Hatalmas érdeklődés kísérte a budapesti kihelyezett képzést: a Fóti Szabad Waldorf Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Gimnázium 49 felvidéki pedagógust látott vendégül. Az intézmény igazgatója, Fekete Andrea és tanárai elmondták, pedagógiai célkitűzésük, hogy olyan körülményeket teremtsenek a gyermek fejlődésére, melyek adottságai függvényében lehetővé teszik a testi-lelki-szellemi értelemben egészséges emberre jellemző tulajdonságok, képességek széles skálájának lehető legoptimálisabb kibontakoztatását.

A felvidéki pedagógusok az óvodában, az általános iskolában és a gimnáziumban eltöltött órákon intenzíven megtapasztalhatták az intézmény sokszínűségét és sajátosan egyedi szabad szellemiségét. A délután folyamán pedig a Pesti Magyar Színházban megtekintették A muzsika hangja című csodálatos előadást.

A XXII. Komáromi Pedagógiai Napok 8 előadásán, 8 szakmai tréningjén, 2 bemutató óráján és a budapesti kihelyezett képzésen több mint ezer pedagógus vett részt.

Lacza Aranka alelnök,

SZMPSZ KoTV

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?