Erdélyi kirándulás

A Szenczi Molnár Albert Alapiskola tavaly vette fel a kapcsolatot a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceummal, ahonnan Joó Erika tanító néni egész osztályát beszervezte, hogy meglátogassanak bennünket.

A Szenczi Molnár Albert Alapiskola tavaly vette fel a kapcsolatot a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceummal, ahonnan Joó Erika tanító néni egész osztályát beszervezte, hogy meglátogassanak bennünket. Négy szép napot töltöttek itt az erdélyiek, a családoknál lakó gyerekekkel baráti kapcsolatba kerültek tanulóink, de összebarátkoztak az osztályfőnökök is.

A Bethlen Gábor Alap, valamint a felajánlott adók két százalékából a Szenc és Vidéke Alap támogatásával idén megvalósulhatott a cserelátogatás: szeptember17–21-én iskolánk diákjai, két pedagógus, Hlavács Beatrix osztályfőnök és Molnár Enikő tanító néni, valamint Korpás Árpád szülő felügyeletével Erdélybe látogathattak. Az odaút nagyon kimerítő volt, sokat kellett várakozni a román–magyar határon. Kolozsváron megálltak diákjaink iskolánk névadója, Szenczi Molnár Albert rendkívül elhanyagolt sírjánál a házsongárdi temetőben: az iskolánk udvaráról vitt földet tettek a sírra, majd elhelyezték az emlékezés koszorúját. Megtekintették Mátyás király szülőházát és a Szent Mihály-templom mellett Fadrusz János alkotását, Mátyás király emlékművét. Másnap közös kiránduláson vettek részt az erdélyi tanulókkal, amibe belefért a csíkszeredai Csontváry-kiállítás, a Medve-tó, a Gyilkos-tó, Tamási Áron szülőháza Farkaslakán és Korond. A hétfő a pihenésé volt, tanulóink megnézték a marosvásárhelyi iskolát, délután pedig gokartoztak, az estét a vendéglátó családokkal töltötték. Kedden a Szent László-falfestményeké volt a délelőtt: Bögöz, Székelyderzs volt programon, majd Segesvár. A hazaút gyorsabbnak tűnt, igaz, csak Csucsán, Ady Endre emlékmúzeumában állt meg hosszabb időre a csoport, este fél kilencre már haza is értek. Nagy öröm, hogy nem csupán a Nyugat felé kacsingatunk, hanem meg tudjuk mutatni diákjainknak azt is, milyen az élet más, keletebbre fekvő magyar régióban, ahol valódi vendégszeretettel, örömmel és kedvességgel fogadta őket mindenki. Kár, hogy az utazási költségek annyira magasak, hogy ilyen kirándulásokra anyagi támogatás és pályázatok nélkül, önerőből, gondolni sem lehet, bár minden gyerek megérdemelné, hogy egyszer életében lássa Erdélyt, a Délvidéket, Kárpátalját, mert olyan örök emléket és kötődést építhet ki benne ez a pozitív emlék, amit – reméljük – életük végéig megőriznek.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?