Erasmus+ programmal Budapesten

A gútai Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola diákjai először próbálhatták ki külföldön szakmai felkészültségüket és rátermettségüket.

A gútai Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola diákjai először próbálhatták ki külföldön szakmai felkészültségüket és rátermettségüket. Az Erasmus+ programban 19 diák háromhetes budapesti szakmai gyakorlaton vehetett részt.

A magyar fővárosban eltöltött három hét alatt a diákok megismerték az ottani munkakörülményeket és szakmai követelményeket, elvárásokat. Az idegenforgalom szakon tanulók két patinás hotelben tapasztalhatták meg a vendéglátással és idegenforgalommal kapcsolatos teendők szépségeit és buktatóit. A Budai Vár közelében levő ötcsillagos Szent György Hotelben és a belváros közelében fekvő Rubin Hotelben bepillantást nyertek a szállodaipar működésébe.

A grafikus és beltéri dizájn szakon tanuló diákok szintén neves budapesti cégeknél leshették el a szakma fortélyait. Olyan feladatokban vettek részt, mint a weboldaltervezés, a pestiek által közkedvelt hírlap, a Pesti Est grafikai munkálataiban is segédkeztek, illetve prezentációt készítettek a MYD-II tervezőiroda külföldi ügyfeleinek. Két szerencsés beltéri dizájn szakon tanuló diák pedig egy lakásfotózáson is részt vehetett, ahol a tervezőiroda részletesen bemutatta az általuk berendezett lakást egy neves lakberendező magazinnak.

Az Erasmus+ program célja nemcsak a szakma gyakorlati oldalának megismertetése, fontos szempont, hogy a diákok megismerjék az adott ország kultúráját, és aktívan töltsék el a szabadidejüket. Bár a legtöbb diák még sohasem volt egyedül, hosszabb ideig egy ilyen nagyvárosban, hihetetlenül gyorsan felvették Budapest pezsgő ritmusát. Sokan eddig csak a televízióban, könyvekben látták a Parlamentet, a Hősök terét, a Halászbástyát, a Gellért-hegyet vagy a Margit-szigetet, az itt töltött idő alatt viszont akár minden délután meglátogathatták a magyar főváros ikonikus helyeit.

Reméljük, hogy a diákok a szakmai gyakorlat alatt sok hasznos tapasztalatot gyűjtöttek. A későbbi munkavállalásnál is előnyt jelent a gyakorlat, hiszen a sikeresen elvégzett Erasmus+ program résztvevői nemzetközileg is elismert oklevelet kaptak.

Szetei Zsuzsa,

a gútai magániskola tanára

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?