GAZDASÁGI HĺRMORZSÁK

Újra olcsóbb lett a gázolaj
Pozsony. A Slovnaft egy hét után tegnap újra csökkentette a gázolaj árát. Ezúttal 40 fillérrel lett olcsóbb az üzemanyag, a társaság kútjainál így jelenleg 32,20 koronáért juthatunk hozzá literjéhez. Két héttel ezelőtt a gázolaj literje még 33 koronába került.

Újra olcsóbb lett a gázolaj

Pozsony. A Slovnaft egy hét után tegnap újra csökkentette a gázolaj árát. Ezúttal 40 fillérrel lett olcsóbb az üzemanyag, a társaság kútjainál így jelenleg 32,20 koronáért juthatunk hozzá literjéhez. Két héttel ezelőtt a gázolaj literje még 33 koronába került. Ezúttal sem változtattak azonban a benzin árán, ami március eleje óta azonos szinten van. A 91-es oktánszámú Tempo Plus literjéhez továbbra is 34 koronáért, míg a 95-ös Tempo Plushoz 34,40, a 98-ashoz pedig 37 koronáért juthatunk hozzá. (TASR)

Tovább drágulhat az energia

Bécs. Az elkövetkező hat évben 50-80 százalékkal nőhet a villanyenergia ára – állítja Günter Brauner, a Bécsi Műszaki Egyetem professzora. Szerinte jelenleg nem éri meg új erő-műveket építeni, ami miatt az elkövetkező években 50%-kal nőhetnek az árak, míg az emissziókkal folytatott kereskedelem további 10-30%-kal növelheti az árakat. (TASR)

Alapkőletétel a Kia Motorsnál

Zsolna. Ma helyezik el a Kia Motors zsolnai gyárának alapkövét, és ezzel hivatalosan is kezdetét veszi a koreai autógyár építése. A cég 890 millió eurót fektet az új üzem felépítésébe, de hét beszállító partner is beszáll az új ipartelep kiépítésébe, így a teljes befektetés meghaladja az 1,1 milliárd eurót. Az új üzemben akár 300 ezer autó is készülhet majd évente. A gyár építését már az idén áprilisban megkezdik, és az első autók várhatóan 2005 végén hagyhatják el a szlovákiai gyártósorokat. (TASR)

Magyar tőke külföldön

Budapest. A magyar cégek egy része már túljutott a rendszerváltás utáni tőkehiányon, s maga is befektetésekbe fogott. Ennek elsősorban az az oka, hogy a versenyképesebb piaci megjelenés érdekében a hazainál olcsóbb munkaerőt keres elsősorban Kelet-Európában és Ázsiában. A magyar cégek 1998 és 2003 között 2,9 milliárd dollárt fektettek be külföldön, többnyire kelet- és közép-európai országokban. Romániában hozzávetőleg 4000 magyar cég működik és ezeknek mintegy 30%-a kihelyezett termelést folytat. (h)

Az OTP ráhajtott a román Robankra

Budapest. Az OTP Bank már a török tulajdonban lévő román Robank megvásárlásának technikai részleteiről egyeztet Londonban. A Robank-ügyletet nehezíti, hogy a napokban meghiúsult a Tiriac Bank eladása, amelyre a német HVB Bank és a görög Piraeus is pályázott. Ez ugyanis azzal jár, hogy az OTP vetélytársat kap e két bank személyében. (MH, TF)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?