GAZDASÁGI HĺRMORZSÁK

A Slovnaft-papírok tőzsdei stopja
Pozsony. A értékpapírtőzsde (BCPB) tegnap ismét leállította a Slovnaft-papírokkal folytatott kereskedést, mégpedig a pénzpiaci felügyelet (ÚFT) kérésére.

A Slovnaft-papírok tőzsdei stopja

Pozsony. A értékpapírtőzsde (BCPB) tegnap ismét leállította a Slovnaft-papírokkal folytatott kereskedést, mégpedig a pénzpiaci felügyelet (ÚFT) kérésére. Ennek oka: a magyar MOL kedden hozzájutott a Slovnaft 31,6%-os részvénycsomagjához, ezzel a finomítóban szerzett részesedését 67,8%-ra növelte. ĺgy átlépte azt a 66%-os határt, amely felett a tulajdonosnak kötelező ajánlatot kell tennie a fennmaradó részvénycsomagra. Az ajánlatot meg kell vizsgálni az ÚFT-nek, ezért a pénzpiaci felügyelet 30 napra leállíttatta a papírok kereskedését. (TASR, ú)

Kisebb lesz a mérleghiány

Pozsony. Elemzői becslések szerint csökkent Szlovákia külkereskedelmi mérleghiánya. A februári eredményt illetően a legderűlátóbb a ČSOB, amely 2 milliárdos hiányt jósol, szemben a Slávia Capital elemzőivel, akik szerint a ez az érték elérheti az 5,3 milliárd koronát is. Az adatok jelentős évközi javulást tükröznek, múlt év februárjában a mérleghiány még 6,33 milliárd korona volt. (SITA)

Csökkenő államadósság

Pozsony. A kormány összesített hiánya 2002 végén elérte a 386,208 milliárd koronát, ami évközi összehasonlításban 20,4 milliárd koronával, azaz 6%-kal haladta meg az 2001-es valóságot. A hazai adósság 1%-ot emelkedve 273,646 milliárd koronát, a küladósság 19%-ot nőve 112,5 milliárd koronát tett ki. (SITA)

Ipari kukoricát kínál az IPA

Pozsony. Az Intervenciós Agrárügynökség (IPA) eladásra kínál 18,87 ezer tonnára rúgó kukoricakészletet. A minimális eladási ár tonnánként 3050 korona, azzal a feltétellel, hogy a kukoricát legkésőbb május 31-ig átveszik a raktárból s azonnal kiviszik az országból. Az üzletkötésen azok a kereskedők vehetnek részt, akik érvényes IPA-regisztrációval rendelkeznek. (SITA)

Ľubomír Dolgoš exminiszter cáfol

Pozsony. Ľubomír Dolgoš, aki a Mečiar-kormányban 1992–1993 között a privatizációs miniszteri posztot töltötte be, cáfolta a vizsgálati szervek állítását, miszerint 7 milliárd koronás kárt okozott volna az államnak egy pénzügyi átutalással. Az exminiszter szerint a privatizációs tárca rendkívüli alszámlájának a létrehozása és a miniszteri rendelet alapján megvalósult pénzügyi tranzakció a Nemzeti Vagyonalap javára, összhangban volt a jogszabályokkal. Az alszámlát azért nyitották, hogy elkülönítsék a kisprivatizációból érkező bevételeket az állami költségvetéstől. (TASR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?