THE NEW YORK TIMES
Észak-Korea nyolc vagy akár több atombomba előállításához szükséges hasadó anyagot is felhalmozhatott, Washington ezért is akar minél hamarabb véget vetni Phenjan nukleáris törekvéseinek.
TALLÓZÓ
Észak-Korea nyolc vagy akár több atombomba előállításához szükséges hasadó anyagot is felhalmozhatott, Washington ezért is akar minél hamarabb véget vetni Phenjan nukleáris törekvéseinek. A liberális lap szerint az észak-koreai atomprogramról kezdődött egész tárgyalási sorozat összeomolhat, ha a héten kezdődött negyedik fordulóban sem születik eredmény. Ez előző három fordulóban a felek nem tudtak áttörést elérni. A The New York Times szerint a Bush-kormányzat újfajta rugalmasságot tanúsít azzal az érzékeny kérdéssel kapcsolatban, hogy milyen jellegű és ütemezésű segélyeket lehet majd nyújtani a kommunista államnak, ha az beleegyezik nukleáris fegyverkezési programja leállításába.
THE WASHINGTON TIMES
Amerikai katonák többször is „túlzott erőt” alkalmaztak veszélyesnek ítélt célpontok megsemmisítéséhez – írta egy magas rangú katonatiszt egy titkos emlékeztetőben, mely kiszivárgott a konzervatív Washington Times napilaphoz. A konvojokat védelmező katonák Joseph J. Chaves dandártábornok szerint arra vannak kényszerítve, hogy a nem megfelelő fegyverekkel nyissanak tüzet az idő rövidsége miatt. Mivel vészhelyzetben azonnali reagálásra van szükség, a katonák M-2 géppuskákkal és MK-19 gránátvetőkkel tudnak csak reagálni, nincs idő arra, hogy elővegyenek egy – a fentieknél kisebb erejű – M-16-os vagy M-4-es fegyvert.
NEWSMAX.COM
Hillary Clinton New York-i szenátor kezdi elidegeníteni a Demokrata Párt baloldalát, miközben egyre inkább próbálja magát újrapozícionálni egy „mérsékelt” politikát folytató szenátorként, írja a jobboldali NewsMax hírportál. Egyes vélemények szerint a volt First Lady már a 2008-as elnökválasztásra készül, ahol a győzelemhez minden bizonnyal szüksége lesz a „piros” (azaz legutóbb Bush-párti) államok támogatására is.
NOL
Éhhalál fenyegeti Fekete-Afrika több országát. Késik a külső segítség, a helyi hatóságok felelőtlenek. Niger, Mali, Burkina Faso és Mauritánia tavaly a szárazság és a sáskák inváziója miatt az átlagnál is kevesebb élelmiszert termelt. Legalább két és fél millió ember éhezik, pontosabban: éhhalál fenyegeti. A válsághelyzetre a nemzetközi közösség túl későn reagált, hiszen „megszokott”. Niger nagyon ritkán termel eleget ahhoz, hogy a népességét ellássa. Ám a mostani állapot valóban rendkívüli. Az ENSZ élelmezési ügynöksége és több nemzetközi szervezet is folyamatosan kezdett szállítani magas tápértékű kekszeket és más ételeket. A következő napokban kétszázötvenezer személyt tudnak ellátni. Becslések szerint azonban szeptemberig legfeljebb a rászorulók egyharmada kerülheti el az éhhalált a segélyekből.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.