František Mojžiš újabban a pénzügyi szolgáltatók pórul járt ügyfelei megmentőjének szerepében tetszeleg. Nem sikertelenül.
Mojžiš papírpiramisa
Mojžiš és társai továbbra is arcátlanul az emberi hiszékenységre építenek. Azt követően, hogy bebizonyosodott: a piramisjátéknak a lehetséges ügyfelek véges száma szigorú határt szab. Ha nincs annyi új „betétes”, amennyinek az ilyen társaságokra bízott pénzéből finanszírozhatók a korábbi ügyfelek szerződésben rögzített hozamai, a társaság lehúzhatja a rolót. Mojžiš és piramisépítő kollégái ügyféltoborzáskor „elfelejtették” közölni a megcélzottakkal, hogy mit is vállalnak, ha náluk helyezik el pénzüket. Nem közölték velük, hogy betétjükre nem vonatkozik a betétvédelem...
Még nem bizonyosodott be, hogy Mojžiš nem ért a pénzforgatáshoz. De az ellenkezője sem, hiszen miközben a Horizont károsult ügyfeleinek kártalanításán ügyködik, saját ügyfeleinek készpénz helyett tulajdonrészesedést kínál. Lesznek, akik utolsó szalmaszálként igénybe veszik ezt a lehetőséget. Újabb csalatkozásukat követően vajon kit okolnak majd? Nem kétséges: ismét az államot. Amely ha most nem áll ez ügyben a sarkára, a későbbiekben már csak jóval nehezebben győzhetné meg a lakosság nagy kamatok ígéretével könnyen elcsábítható részét saját felelősségének tudatosításáról. Ha hagyja, hogy Mojžiš szirénhangokkal tovább csábítsa az egyszer már tőrbe csaltakat, elszalajtja a kínálkozó lehetőséget, hogy a lakosságot egyszer s mindekorra rádöbbentse: a kapitalizmusban saját tulajdonáért mindenki maga felel. Az állam e lehetőséget már többször elszalasztotta. Először amikor hagyta, hogy a piramisjátékok ilyen tömegesen megvethessék nálunk a lábukat.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.