Megosztott Magyarország

Ezzel a címmel közölt a magyar belpolitikai helyzetről első oldalas szerkesztőségi kommentárt a Frankfurter Allgemeine Zeitung. Georg Paul Hefty, a lap magyar származású szemleírója rámutatott: Magyarországon Európa egyik legkülönösebb „duumvirátusa” kormányoz.

Ezzel a címmel közölt a magyar belpolitikai helyzetről első oldalas szerkesztőségi kommentárt a Frankfurter Allgemeine Zeitung. Georg Paul Hefty, a lap magyar származású szemleírója rámutatott: Magyarországon Európa egyik legkülönösebb „duumvirátusa” kormányoz. Gyurcsány Ferenc és Orbán Viktor szilárd közösségben uralja az országot, noha halálos ellenségnek számítanak. Az első a miniszterelnök, a második az ellenzéki vezető. Mindez azonban nem jelenti azt, hogy az egyik dönt, s a másik csak szemléli a dolgokat. Orbánnak újra és újra sikerül meghiúsítani azt, amit Gyurcsány elkezd. S ezáltal sikerült felrobbantania a tíz évig fennállt MSZP–SZDSZ kormányszövetséget is. A kisebbségi szocialista kormány saját túlélésének biztosításán túl semmit nem tud keresztülvinni, miközben még két év van a soron következő választásokig. Az ország magas inflációval, növekvő adósságokkal és az euróbevezetés halványuló kilátásaival küzd: a lakosságnak pedig különösen fáj, hogy egyes országok – például a szomszédos Szlovákia – megelőzték az egykor mintaországnak számító Magyarországot.Éppen ez az egykori státus a politikai zűrzavar egyik oka. A másik pedig a magyar viszonyok között egyedülálló politikai tehetségeknek számító Gyurcsány és Orbán közötti rivalizálás. Hefty szerint amit a választók az MSZP-től várnak, azt soha nem tudta teljesíteni. Vagy azért, mert az SZDSZ megakadályozta ebben, vagy mert a párt élén álló milliomosok becsapták őket – fogalmazott a cikkíró, idézve Gyurcsány őszödi beszédét. A baloldali kormánypárt által hat éve követett liberális gazdasági irányvonal a másik, tulajdonképpeni „polgári” pártot annyira sarokba szorította, hogy Orbán nacionalista és protekcionista ígéretekben keresett menedéket. Ezzel a lakosság nagyarányú támogatását nyerte el, a választásokon a szavazatok több mint 50, sőt talán 60 százalékára számíthat, de az ellenzéki vezető népszerűsége érdekében túl sokat kockáztat. A konzervatív lap elemzője szerint egy ilyen kormányváltás kilátásának túl nagy ára van. Orbán a visszaállamosítási jelszavakkal elbizonytalanítja a külföldi beruházókat, a magyarok számára pedig teljesíthetetlen reményeket kelt, pártbeli munkatársainak hangneme gyűlölködő, s egyre mélyebben megosztja a társadalmat. A radikális erők pedig arra számítanak, hogy Orbán pártja megtűri őket. A másik oldalon népszerűségének hanyatlása, továbbá reformpolitikájának megvalósíthatatlansága miatt Gyurcsány egyre ingerültebb és következetlenebb. A szerző szerint ugyanakkor sem Gyurcsány pártjában nincs olyan személy, aki őt a siker kilátásával válthatná fel, s Orbán pártjában sincs senki, aki a mérséklet, a lakosság megnyugtatása irányában tudna hatni.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?