Gondban van a vatikáni protokoll. Mint kiderült, XVI. Benedek pápa két macskát is magával akar vinni a pápai rezidenciába. A macskákat Joseph Ratzinger bíborosként annyira megszokta, hogy XVI. Benedekként sem hajlandó róluk lemondani.
Macskák a Vatikánban
Gondban van a vatikáni protokoll. Mint kiderült, XVI. Benedek pápa két macskát is magával akar vinni a pápai rezidenciába. A macskákat Joseph Ratzinger bíborosként annyira megszokta, hogy XVI. Benedekként sem hajlandó róluk lemondani. Amikor több mint egy hete Jorge Estévez chilei bíboros bejelentette, a konklávé a német főpapot választotta meg a római katolikus egyház 265. pápájává, a világ egyáltalán nem lepődött meg. Pedig azt mondják, aki a konklávéba biztos befutóként, tehát pápaként megy be, az általában csak bíborosként jön ki. Nos, most a papírforma nem jött be. Ratzinger bíborosra tippeltek a pápaválasztás előtt a legtöbben, és miután felszállt a fehér füst, kiderült, hogy a befutó a befutó. A világ azonnal és sok mindent megtudott a római katolikus egyház új fejéről. Jót is, rosszat is vegyesen. Rosszakarói azonnal világgá kürtölték, hogy szeminaristaként a Hitlerjugend tagja volt. Megtudtuk, hogy Ratzinger személyében 480 év után, nyolcadik alkalommal választottak ismét német pápát. Megválasztása után az „Accepto” kijelentéssel fogadta el a tisztet, majd felöltötte az új pápának készült ruhát. Ratzinger bíborosról tudtuk, hogy II. János Pál egyik legközelebbi munkatársa, bizalmasa, a Hittani Kongregáció vezetője. Ő celebrálta elődjéért a gyászmisét. Rajta kívül alig volt olyan tagja a konklávénak, akit nem II. János Pál nevezett ki. Megtudtuk azt is, hogy Vatikán konzervatív szárnyához tartozik. Rendszeresen hangoztatott nézete szerint nem reformokat, hanem a burjánzó szabadosság féken tartását kell szorgalmazni. Egy vatikáni teológus azt mondta, Luther Márton óta még nem volt német, aki ennyire rányomta volna szellemének bélyegét az egyházra, mint Ratzinger. Aki meglepetésre a XVI. Benedek nevet választotta. A sorrendben tizenötödik Benedek az első világháború idején szolgált, ő léptette hatályba a Codex Iuris Canoniciben egységbe foglalt, megújított egyházjogot, ő avatta szentté Jeanne d’Arcot. S a párizsi békeszerződések nagy kritikusa volt. Ez számunkra, magyarok számára szimpatikus előjele is lehet pontifikátusának. Elvégre: nomen est omen.
Viszont napjainkban Ratzinger meg is osztja a hívőket. Azt mondják, legkeményebb katolikus bírálói Németországban élnek, sokak szemében a dogmatizmus és a konzervativizmus jelképe. Azt is leírták róla, hogy „Isten rottweilere”. Ehhez képest szimpatikus vonás, emberi tulajdonság, hogy Róma püspöke szereti a macskákat. Ám ez már a vatikáni protokoll gondja.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.