Nincs itt semmi látnivaló!

Halloween k

Az elmúlt hétvége talán legbizarrabb híre, hogy Dublinban ezrek várták az utcákon a halloweeni jelmezes felvonulást, mert egy programajánló weboldal azt közölte, hogy lesz ilyen. Pedig nem volt. 

Egy halloweeni felvonulás mindenkinek jó. Annak is, aki nézi, annak is, aki vonul, és végre kiélheti jelmeztervezői kreativitását, bemutathatja tánctudását, ezáltal esetleg felkerülhet a YouTube-ra, vagy bekerülhet a tévéhíradóba. Jó a városnak, a helyi kereskedőknek, vendéglátóipari egységeknek is. (Kedvencem a New York-i Greenwich Village-ban immár húszéves múltra visszatekintő megmozdulás: a hatodik sugárúton zajló felvonulás keretében százan táncolják el zombijelmezben Michael Jackson híres Thriller-klipjének koreográfiáját. Fizetni is hajlandóak a reflektorfényért, a nevezési díj 50 dollár, a neten kell regisztrálni, és idén 90 másodperc alatt beteltek a helyek). 

A dublini önkormányzat azonban semmilyen tömegrendezvényt nem szervezett. A belvárosban egyetlen utca sem volt lezárva, az emberek mégis gyülekezni kezdtek, és egyre tanácstalanabbul toporogtak. Sajnos mindenki átverés áldozata lett, a rendőrségnek kellett feloszlatnia a tömeget – egyes becslések szerint tízezer ember ment haza lógó orral október 31-én. 

Nagy bajba került a myspirithalloween.com, melynek a világ több pontján vannak munkatársai, akik összegyűjtik a programokat. A fő probléma az, hogy a weboldal tulajdonosa egy pakisztáni férfi, akit azzal vádolnak a felháborodott kommentelők, hogy direkt csinálta. 

A tulaj persze meg tudja magyarázni a történteket: korábbi adatok alapján összesítették az eseményeket a mesterséges intelligencia felhasználásával, amely azt szűrte le, hogy ha a közelmúltban többször volt jelmezes halloweeni felvonulás az ír fővárosban, akkor nyilván idén is lesz. A komolyabb gondok ott kezdődtek, amikor a myspirithalloween. com téves információit más portálok is átvették, tovább terjesztve a kamuhírt. Eszükbe se jutott ellenőrizni a tényeket, és – ami legalább ennyire elgondolkodtató – ez a hír heteken át ott virított az említett weboldalon, és ezalatt senki sem cáfolta meg. 

Mostanában gyakran esik szó arról, hogy a mesterséges intelligencia veszélyes fegyver lehet rosszindulatú felhasználók kezében, akik álhíreket terjesztenek a segítségével. Ez a viszonylag „fájdalommentes” dublini eset jól példázza, mi vár ránk a jövőben, ha nem leszünk eléggé éberek, és mindent azonnal elhiszünk, amit az interneten olvasunk.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?