Furcsa egy ország

Amikor napvilágra került egy állami tisztségviselő nem túl dicső múltja, eltartott, míg lemondott hivataláról. Ismerve bíróságaink „gyorsaságát”, évek telnek majd el, míg kiderül, tényleg beszervezett ügynök volt-e, vagy csak visszaélt naivitásával a titkosrendőrség.

Amikor napvilágra került egy állami tisztségviselő nem túl dicső múltja, eltartott, míg lemondott hivataláról. Ismerve bíróságaink „gyorsaságát”, évek telnek majd el, míg kiderül, tényleg beszervezett ügynök volt-e, vagy csak visszaélt naivitásával a titkosrendőrség. Aligha hiszem, hogy az illető munkanélküliként várja majd a döntést, pártja majd gondoskodik arról, hogy átvészelje a vihart. Egy következő ügynöknek – kormánypárti képviselő – esze ágában sincs lemondani a tisztségével járó javakról, sőt még szégyenérzet sincs benne. Mert ugyebár, anno olyan helyen dolgozott, ahol hivatalból kötelező volt a besúgás. Ennek ellenére állítja, nem ártott a légynek se, sőt kapcsolatai miatt nem egyszer neki kellett „elvinnie a balhét”. Biztos bennem van a hiba, de egy szavát sem hiszem az elvtársból lett képviselő úrnak. Józan paraszti eszem azt súgja: ha ártatlan lenne, múltjának lila pettyeit régen napvilágra hozta volna. Azelőtt, hogy azok a fránya újságírók a fejére olvassák. Nyilatkozatait hallva az ország ámul, de azoknak – és nincsenek kevesen –, akik életpályáját törték ketté, akik még a szocialista tábor országaiba sem utazhattak, mert elvették útlevelüket, akiknek gyermekei nem tanulhattak egyetemen, gyomra görcsbe rándul, keze ökölbe szorul. Arcátlanság, amint a képviselő úr sérelmezi, hogy besúgó múltjába „belekeverik” felnőtt lányát is, aki vétlen. Csúsztatás ez is, hiszen ha lányának valóban bűnhődnie kellene apja vétkeiért, aligha vezethetné a nagy tömegeket mozgósító, telefonos szavazásra buzdító valóságshow-t több százezer koronás jutalomért.

Apropó, valóságshow. Az ország lakosságát – kortól függetlenül – minősíti az is, mennyire képes együtt érezni az elesettekkel, bajba jutottakkal, rászorulókkal. És anyagilag is segíteni.. Kis hazánk nem jeleskedik a szökőár miatt földönfutókká váltak támogatásában, január közepén a miniszterelnök sem döntötte el, mely szervezet számlájára juttatja el adományát. A maroktelefon-tulajdonosok sem kapkodják el a dolgot. Már ami a délkelet-ázsiaiak segítését illeti. Ám amint szupersztár-jelöltekről van szó, hetente 350 ezren szavaznak.

Ugye érthető, miért mondom, furcsa egy ország...

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?