Egy horgos Röszkének – határzár a világsajtóban

A röszkei zavargások miatt Magyarország ismét a külföldi lapok címoldalaira került. Sokan élesen bírálják a rendőrség fellépését, de vannak lapok, amelyek védelmükbe veszik az Orbán-kormány menekültügyi politikáját.

A röszkei zavargások miatt Magyarország ismét a külföldi lapok címoldalaira került. Sokan élesen bírálják a rendőrség fellépését, de vannak lapok, amelyek védelmükbe veszik az Orbán-kormány menekültügyi politikáját. A BBC kiemelte, hogy az ENSZ-főtitkárt nemcsak sokkolta a röszkei összecsapás, de Ban Ki Mun azt is leszögezte: elfogadhatatlan, hogy így bánjanak a menedékkérőkkel. A brit közszolgálati csatorna egy iraki menekültet is megszólaltatott, aki azt mondta: háborúk és az erőszak elől menekülünk, nem számítottunk ilyen brutális és embertelen eljárásra Európában.

Brüsszel kudarcot vallott, a magyar határzár az unió külső határait védi, és felállítása válasz volt arra, hogy az Európai Unió nem tud mit kezdeni a menekülthullámmal – veszi védelmébe az orbáni politikát a brit Daily Telegraph.

Az osztrák Die Presse szerint mások a tapasztalatok és a motivációk a visegrádi országokban, mint Bécsben, másként gondolkodnak a menekültkérdésről is. Ezért nem kell ezeket az államokat rasszistáknak bélyegezni, és fejükre olvasni a szolidaritás hiányát.

A francia Le Monde szerint Orbán Viktor egyházszakadást idéz elő az EU-ban. A válság egyértelművé tette a törésvonalat a politikai kereszténység és a Ferenc pápa által hirdetett, a szegények felé forduló evangéliumi kereszténység között, amelyet egyébként Angela Merkel német kancellár is képvisel kereszténydemokrataként. A magyar katolikus egyház kínos helyzetbe került a kereszténység két eltérő koncepciója között, hiszen a magyar miniszterelnök a menekültáradat kapcsán a keresztény értékek védelmezőjeként lépett fel. A magyar kormány irányvonala a xenofób retorika, amelynek része volt a bevándorlásról indított nemzeti konzultáció, a plakátkampány, majd a szeptember 15-én érvénybe lépett új törvény. Eközben a magyar egyházak hallgatása tanulságos: sem a katolikus, sem a református egyház vezetője nem mert távolságot tartani és mindenben egyetértett a miniszterelnökkel. De ez a koncepció ellentétben áll a pápai irányvonallal. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?