Tizennégy gól Los Angelesbens

Tizenegy szlovák hokis is szerzett pontot (3 gól és 12 gólpassz) az NHL pénteki és szombati találkozóin. Az idei bajnokságban első ízben volt eredményes Jozef Stümpel és Richard Zedník (mindkettő Florida), valamint Marián Gáborík (Minnesota).

Tizenegy szlovák hokis is szerzett pontot (3 gól és 12 gólpassz) az NHL pénteki és szombati találkozóin. Az idei bajnokságban első ízben volt eredményes Jozef Stümpel és Richard Zedník (mindkettő Florida), valamint Marián Gáborík (Minnesota). Érdekesség, hogy Marcel Hossa (Rangers) mindhárom idei mérkőzésén gólpasszt adott társainak. Ismét jó formában védett a Colorado szlovák kapusa, Peter Budaj, csapata ugyanis 5:1-re leiskolázta a Columbust.

Egyetlen harmad alatt kialakult a végeredmény a Rangers–Washington mérkőzésen: a „Parkőrök” a csapatkapitány, Jaromír Jágr három gólpasszának is köszönhetően 3:1-re legyőzték a fővárosiakat. Normális mérkőzésnek indult a Los Angeles–Boston találkozó a Staples Centerben, aztán a második és a harmadik harmadban csak úgy potyogtak a gólok. A bostoni Phil Kessel volt a főszereplő: három gólja mellett adott egy gólpasszt is, míg csapattársa, Marc Savard elsősorban az előkészítésben jeleskedett (1 gól, 4 assziszt).

Többek közt Sidney Crosby két találatának is köszönheti a Pittsburgh csapata, hogy ebben a szezonban másodszor győzött. Az előző idény alapszakaszának pontkirálya első találatait szerezte a 11. játéknapon. Az Ottawa ötvenkét másodperc alatt elintézte idegenben a New York Rangerst és megszerezte hatodik győzelmét a ligában, amellyel jelenleg vezeti az NHL-t. A gól nélküli első harmad után a második felvonás feléhez közeledve Dany Heatley szerzett emberelőnyös gólt, majd mindössze tizenhét másodperc múlva Chris Phillips is bevette Henrik Lundqvist kapuját. A Senatorsnak ez sem volt elég és újabb harmincöt másodperc elteltével Patrick Eaves is megzörgette a hazaiak hálóját. A „Parkőrök” ezután hiába rohamoztak, egyszerűen szinte nem tudtak túljárni Gerber kapus eszén, a hálóőr harminchat védést mutatott be a találkozó során, és csak azért nem harminchetet, mert a harmadik harmad hajrájában a veterán klasszis, Jaromír Jágr megszerezte a Rangers szépítő gólját. Ezzel a zseniális cseh játékos az NHL örökös pontranglistáján feljött a 11. helyre (1534 pont). (s, ns)

NHL-KRÓNIKA

Péntek

NEW YORK RANGERS–WASHINGTON 3:1 (3:1, 0:0, 0:0), g.: Gomez (2.), Straka (14., Marcel Hossa), Rozsíval (18.), ill. Ovecskin (8.).

DETROIT–CHICAGO 2:3 (2:0, 0:2, 0:1), g.: Zetterberg (8.), Draper (10., Kopecký), ill. Sharp (38.), Seabrook (39.), Lang (50.).

ST. LOUIS–COLORADO 4:1 (1:1, 0:0, 3:0), g.: Boyes (2.), McClement (45.), Hinote (46., 56.), ill. Paul Šťastný (5.).

DALLAS–CALGARY 2:3 (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1), g.: Modano (5.), Hagman (30.), ill. Iginla (20.), Lombardi (51., 64.).

EDMONTON–VANCOUVER 2:5 (1:2, 1:2, 0:1), g.: Souray (20.), Torres (38.), H. Sedin (11.), Rypien (13.), Burrows (24.), Morrison (38.), Näslund (58.).

LOS ANGELES–BOSTON 6:8 (1:1, 2:3, 3:4), g.: Stuart (20., Nagy), B. Murray (38.), Kopitar (40., 49. – Višňovský), Cammalleri (45.), O’Sullivan (60., Handzuš, Nagy), ill. Kessel (17., 29., 42.), G. Murray (25., Chára), A. Ward (26.), Savard (50.), Lucic (56., Chára), Kobasew (59.).

Szombat

BUFFALO–WASHINGTON 7:3 (0:1, 4:0, 3:2) g.: Nylander (12.), Green (48.), Ovečkin (52.), ill. Špaček (35., 57.), Afinogenov (36.), Pominville (38.), Mair (40.), D. Roy (50., 53.).

TORONTO–PITTSBURGH 4:6 (2:1, 2:3, 0:2), g.: Tucker (7.), Antropov (9.), Sundin (21.), Blake (37.), ill. Christensen (6.), Crosby (27., 55.), Talbot (27., 60.), R. Malone (36.).

PHILADELPHIA–NY ISLANDERS 3:1 (0:0, 2:0, 1:1), g.: J. Carter (27.), S. Kapanen (29.), Smith (60.), ill. Vašíček (43.).

MONTREAL–CAROLINA 1:3 (1:1, 0:1, 0:1), g.: Higgins (2.), ill. Stillman (16.), Cullen (40.), Larose (60.).

NY RANGERS–OTTAWA 1:3 (0:0, 0:3, 1:0), g.: Jágr (59., Marcel Hossa), ill. Heatley (29., Meszároš), Phillips (29.), Eaves (30.).

ATLANTA–NEW JERSEY 5:6 (1:2, 3:1, 1:3), g.: Haydar (3.), Kovalcsuk (21., 57.), Exelby (28.), Holík (29.), ill. Madden (2.), Eliáš (19., 60.), Pandolfo (40.), Zajac (44.), Brilin (53.).

FLORIDA–TAMPA BAY 6:4 (3:0, 1:1, 2:3), g.: Horton (3.), Szalej (5.), Weiss (19.), Zedník (23.), Stümpel (42.), O. Jokinen (53.), ill. A. Roy (23.), Prospal (46., 48.), Hlaváč (49.).

NASHVILLE–CALGARY 4:7 (1:1, 3:3, 0:3), g.: Radulov (19.), Bonk (30.), Arnott (38.), Dumont (40.), ill. Iginla (13., 48.), Aucoin (24.), Huselius (27., 57.), Lombardi (34.), Godard (45.).

CHICAGO–DALLAS 2:1 (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0), g.: Lang (60.), Jas. Williams (61.), ill. Morrow (14.).

COLORADO–COLUMBUS 5:1 (1:0, 2:1, 2:0), g.: Sakic (7., 42., 51.), Hejduk (24., 30.), ill. Klesla (22.).

PHOENIX–MINNESOTA 2:3 (2:1, 0:0, 0:2), g.: Carcillo (15., 18.), ill. Gáborík (5., Demitra), M. Koivu (54., Demitra), Belanger (57.).

VANCOUVER–EDMONTON 4:1 (1:0, 2:0, 1:1), g.: Morrison (20.), D. Sedin (33., 33.), Pyatt (48.), ill. Cogliano (53.).

SAN JOSE–BOSTON 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), g.: M. Michálek (60.), ill. P. Bergeron (17.), Ward (60.). (sita)