Szoros eredmények, aktívabb vendégek

New York. Új év első napján mindössze három találkozót bonyolítottak le a kanadai-amerikai profi hokibajnokságban, az NHL-ben. A szlovák hokisok közül Beter Bondrának volt egy gólpassza, s ennek köszönhetően a pontversenyben feljött az igen előkeklő harmadik helyre. Érdekesség, hogy mindhárom találkozón jóval aktívabb voltak a vendégek, akik ennek ellenére csupán egy pontot szereztek!

EREDMÉNYEK: Washington–New York Islanders 3:2 (0:0, 3:1, 0:1), gólütők: Goncsar, Nyikolisin, Halpern, ill. Blake, Peca; 17 600 néző. Kapura tartó lövések 26:35.

Nashville–Colorado 4:4 – hosszabbítás után (2:3, 0:0, 2:1 – 0:0), g.: Johnson, Mowers, Ronning 2, ill. Škoula, Drury, Nieminen, Messier; 16 500 néző. Kapura tartó lövések 27:37.

New Jersey–St. Louis 2:1 (1:0, 1:0, 0:1), g.: Brylin, Eliáš, ill. Weight; 14 600 néző. Kapura tartó lövések 24:28

A KANADAI PONTVERSENY ÁLLÁSA: 1. Iginla (Calgary) 47 pont (27 gól + 20 gólpassz), 2. Kapanen (Carolina) 43 (19 + 24), 3. Bondra (Washington) 40 (24 + 16), 4. Daze (Chicago) 40 (23 + 17), 5. Sundin (Toronto) 40 (22 + 18), 6. Alfredsson (Ottawa) 40 (20 + 20) és Shanahan (Detroit) 40 (20 + 20), 8. Jasin (New York Islanders) 40 (19 + 21), 9. York (New York Rangers) 40 (15 + 25), 10. Zsamnov (Chicago) 40 (14 + 26), ... 16. Demitra (St. Louis) 38 (20 + 18), .... 25. Gáborík (36 (15 + 21).

A SZLOVÁK HOKISOK EREDMÉNYESSÉGE: 1. Bondra (Washington) 40 pont (24 gól + 16 gólpassz), 2. Demitra (St. Louis) 38 (20 + 18), 3. Gáborík (Minnesota) 36 (15 + 21), 4. Šatan (Buffalo) 33 (13 + 20), 5. Hossa (Ottawa) 31 (14 + 17), 6. Handzuš (Phoenix) 22 (6 + 15), 7. Zedník (Montreal) 21 (11 + 10), 8. Stümpel (LA/Boston) 19 (5 + 14), 9. Országh (Nashville) 17 (6 + 11), 10. Pálffy (Los Angeles) 16 (8 + 8), 11. Cíger (New York Rangers/Tampa Bay) 14 (6 + 8), 12. Višňovský (Los Angeles) 14 (2 + 12).

4. Vancouver 16 22 4 0 104:113 36

5. Minnesota 13 17 6 3 101:121 35

Csendes-óceáni Divízió

1. San Jose 18 11 6 3 106:90 45

2. Dallas 17 12 6 4 108:102 44

3. Phoenix 17 14 6 3 100:103 43

4. Los Angeles 14 16 7 2 101:96 37

5. Anaheim 13 21 5 3 90:105 34A csapat neve után a győzelmek száma olvasható, majd következnek a vereségek, a döntetlenek, a hosszabbításban elszenvedett vereségek, a gólarány s végül a pontszám.