Nyolc gól és döntetlen Leverkusenben

<p>Bár mindkét csapat vezetett két góllal, végül 4-4-es döntetlent hozott kedden a Bayer Leverkusen-AS Roma mérkőzés a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.</p>

Az olasz csapatnak nagy szüksége lett volna a három pontra, mivel az előző körben meglepetésre kikapott a BATE Boriszov otthonában, ennek ellenére a gyógyszergyáriak kezdték jobban a Kassai Viktor által vezetett meccset és hamar 2-0-s előnyre tettek szert. Azonban a szünetig Daniele De Rossi duplájával sikerült egyenlíteniük a Farkasoknak. A második félidőben a jobban játszó vendégek újabb két találattal, úgy tűnt, eldöntik a három pont sorsát, de a hajrában beszorultak, a Leverkusen pedig élt a lehetőséggel és pontot mentett, sőt, akár a győzelmet is megszerezhette volna.    A csoport másik találkozóján a címvédő Barcelona Ivan Rakitic duplájával kétgólos győzelmet aratott idegenben a fehérorosz gárda felett.    A játéknap rangadóján az Arsenal két meglepő vereségét követően nagy bravúrt végrehajtva hazai pályán 2-0-ra legyőzte az esélyesebb és a német bajnokságban százszázalékos Bayern Münchent, így életben tartotta továbbjutási reményeit.    A keddi meglepetést a Chelsea szolgáltatta azzal, hogy gól nélküli döntetlent ért el a Dinamo Kijev vendégeként, így továbbra is csak harmadik helyen áll csoportjában mostani riválisa és az ezúttal a Makkabi Tel-Avivot felülmúló Porto mögött.Három kört követően a Zenit maradt százszázalékos: az orosz gárda a vendég Olympique Lyont múlta felül 3-1-re. Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:E csoport:BATE Boriszov (fehérorosz)-FC Barcelona (spanyol) 0-2 (0-0)gól: Rakitic (48., 64.) Bayer Leverkusen (német)-AS Roma (olasz) 4-4 (2-2)gól: Hernández (4., 19., előbbit 11-esből), Kampl (84.), Mehmedi (86.), illetve De Rossi (29., 38.), Pjanic (54.), Falque (73.)Az állás: 1. FC Barcelona 7 pont, 2. Bayer Leverkusen 4, 3. BATE Boriszov 3, 4. AS Roma 2 F csoport:Arsenal (angol)-Bayern München (német) 2-0 (0-0)gól: Giroud (77.), Özil (94.) Dinamo Zagreb (horvát)-Olimpiakosz (görög) 0-1 (0-0)gól: Brown (79.)Az állás: 1. Bayern München 6 pont (8-2), 2. Olimpiakosz 6 (4-5), 3. Arsenal 3 (5-5), 4. Dinamo Zagreb 3 (2-7) G csoport:FC Porto (portugál) - Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 2-0 (2-0)gól: Aboubakar (37.), Brahimi (41.) Dinamo Kijev (ukrán)-Chelsea (angol) 0-0Az állás: 1 FC Porto 7 pont, 2. Dinamo Kijev 5, 3. Chelsea 4, 4. Makkabi Tel-Aviv 0 H csoport:Zenit (orosz)-Olympique Lyon (francia) 3-1 (1-0)gól: Dzjuba (3.), Hulk (56.), Danny (83.), illetve Lacazette (49.) Valencia (spanyol)-Gent (belga) 2-1 (1-1)gól: Feghouli (15.), Mitrovic (72., öngól), illetve Foket (40.)Az állás: 1. Zenit 9 pont, 2. FC Valencia 6, 3. Gent 1 (3-5), 4. Olympique Lyon 1 (2-5)