Moravcová sziporkázott

Durban. Martina Moravcová a főszereplő a rövidpályás úszó Világ Kupa 3. seregszemléjén, a dél-afrikai Durbanban rendezett viadalon az első két versenynapon mind az öt rajtját győzelemmel fejezte be. Szombaton három számban bizonyult a leggyorsabbnak (100 pillangó, 50 gyors, 100 vegyes).

Durban. Martina Moravcová a főszereplő a rövidpályás úszó Világ Kupa 3. seregszemléjén, a dél-afrikai Durbanban rendezett viadalon az első két versenynapon mind az öt rajtját győzelemmel fejezte be. Szombaton három számban bizonyult a leggyorsabbnak (100 pillangó, 50 gyors, 100 vegyes). Nagy fölénnyel nyerte kedvenc számát a 100 m-es pillangót, 57,58 mp-vel utasította maga mögé a mezőnyt. Nagy tempóban kezdte a versenyt, s 55 század mp-es előnnyel fordult, s a célban 0,98 század másodperc volt az előnye. „Durbanban csakugyan kiválóan megy a versenyzés, nagyon örülök annak, hogy öt számból ötöt megnyertem. Előnyömre szolgált, hogy a versenyszámok közötti szünet meghosszabbodott, mivel a versenybíróság diszkvalifikációkkal volt elfoglalva” – mondta az úszónő.

EREDMÉNYEK, nők, 100 m pillangó: 1. Moravcová 57,58, 2. Csu Jan-Wei (kínai) 58,56; 50 m gyors: Moravcová 25,23, 2. Roets (dél-afrikai) 25,64; 100 pillangó: Moravcová 1:01,63, 2. Cope (amerikai) 1:02,75; 100 gyors: Moravncová 54,26, 2. Jan Vej-kszü (kínai) 55,13; 50 pillangó: Moravcová 26,53, 2. Hlaváčková (cseh) 57,32; 100 hát: Hlaváčková (cseh) 58,82.