Kiütötték a bajnok Slovant

Telt ház, 8500 néző előtt alaposan elhúzták a bajnok Slovan nótáját a kassaiak a jégkorong Slovnaft Extraliga hétvégi, tizenötödik fordulójában. Pedig a 28. percben még 2:2 volt az állás. Három vereség után magára talált az éllovas Trenčín, amely könnyedén elbánt a kapura veszélytelen nyitrai együttessel.

Telt ház, 8500 néző előtt alaposan elhúzták a bajnok Slovan nótáját a kassaiak a jégkorong Slovnaft Extraliga hétvégi, tizenötödik fordulójában. Pedig a 28. percben még 2:2 volt az állás. Három vereség után magára talált az éllovas Trenčín, amely könnyedén elbánt a kapura veszélytelen nyitrai együttessel. Kitettek magukért az újonc késmárkiak, akik vert helyzetből fordítottak a zsolnaiak ellen. Žigmund Pálffy kisebb sérülése után ismét jégre lépett a szakolcai együttesben, s ő ütötte csapata második gólját.

15. forduló

KOŠICE–SLOVAN 7:2 (2:1, 4:1, 1:0), gólütők: Huna (5.), Šimurda (7.), Javín (28.), Kmiť (32.), Faith (33.), Pleva (35.), Miklík (48.), ill. Hujsa (10.), Döme (24.).

KEŽMAROK–ŽILINA 3:2 (0:1, 0:0, 3:1), gólütők: Šechný (41.), Slovák (47.), Frank (53.), ill. Krejčí (7.), Havel (44.).

MARTIN–L. MIKULÁŠ 4:0 (1:0, 2:0, 1:0), gólütők: Vantroba (9.), Važan (29.), Mihálik (30.), Markovič (57.).

TRENČĺN–NITRA 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), gólütők: Kolár (15.), Trochta (23.), Haščák (52.).

A ZVOLEN–POPRAD mérkőzés hosszabbítása lapzárta után kezdődött.

26. forduló

U20–SKALICA 0:4 (0:2, 0:2, 0:0), gólütők: Škadra (12.), Pálffy (15.), Hartmann (28.), Mikuš (31.).

U20 12 0 0 1 11 16:52 0

MEGJEGYZÉS – balról az oszlopok: a mérkőzések száma, győzelem hatvan perc alatt (3 pont), győzelem hosszabbítás vagy rávezetés után (2 pont), vereség hosszabbítás vagy rávezetés után, vereség hatvan perc után, pontszám. Az U20-as válogatottat nem rangsorolják, ellenfelei magukkal viszik az eredményt.

KÖVETKEZIK: 16. FORDULÓ – október 19., 17.00: Žilina–Zvolen, Poprad–Martin, L. Mikuláš–Trenčín, Košice–Skalica; 18.00: Slovan–Kežmarok, Nitra – szabadnapos. (r-zsi)