Vezetésből csúfos vereség

Érsekújvár. Mély és hosszú késbe rohant bele utolsó hazai fellépésén az érsekújvári gárda, mely néhány hete még feljutási álmokat dédelgetett. A szintén feljutásra vágyó Lednické Rovne elleni párharcon foghíjas összeállításban léptek pályára.

Érsekújvár. Mély és hosszú késbe rohant bele utolsó hazai fellépésén az érsekújvári gárda, mely néhány hete még feljutási álmokat dédelgetett. A szintén feljutásra vágyó Lednické Rovne elleni párharcon foghíjas összeállításban léptek pályára. Az előző fordulóban Nemšován kiállított Tomaček, valamint eltiltott Guldan nélkül, továbbá több sérült (Tubonemi, Lovász, Hlavačka) vagy betegségből felépült (Petričko, Vadkerti) játékossal a kezdő tizenegyben.

A felázott talajon lejátszott mérkőzés hazai helyzetekkel indult, Ondrka az ötösről hibázott, majd a vendég Tomana veszélyeztetett éles szögből. Ezután mély letargiába borultak a csapatok, mígnem a 34. percben a hazaiak ügyeletes góllövője, Sercel meg nem szerezte a vezetést az érsekújváriak javára. Ekkor kevesen gondolták volna, hogy ez lesz a gólgazdag találkozó utolsó hazai örömteli pillanata. Ezután már csak a vendégek koncerteztek: előbb Kadlec egyenlített egy szöglet után, majd a már említett Tomana szerezte meg a vezetést egy katasztrofális hazai védelmi hiba után. A második félidőben érezhető volt, hogy több újvári játékos is sérüléssel bajlódik vagy a napokban épült fel belőle – gyakorlatilag az történt a pályán, amit a vendégek akartak. A 63. percben Kadlec növelte a előnyüket, majd a 79. percben Tomana is megszerezte második találatát egy 20 méteres, védhetetlen lövéssel. A kegyelemdöfést Luhový találata adta meg a 83. percben.

NOVÉ ZÁMKY–LEDNICKÉ ROVNE 1:5 (1:2). Gólok: Sercel (34.), ill. Kadlec (35., 63.), Tomana (41., 79.), Luhový (83.). Sárga lap: Hlavačka (FKM). Játékvezető: Farkaš, 150 néző. NOVÉ ZÁMKY: Rybánsky–Ondrka (65. Jankovič), Petričko, Zsák, Tubonemi (46. Piskla), Lovász (46. Čaplák), Vadkerti, Barkoci, Sercel, Fehérvári, Hlavačka. (msz)

EDZŐI VÉLEMÉNY

Vladimír Polák (Nové Zámky): „Hogyan is értékelhetném ezt a találkozót? Lehet ezt értékelni? Két tény okozta fiaskónkat: a játékosok letargiája és a játékvezetők hozzáállása.” (msz)