Veretlen lett a nyeretlenből

Szenc. A jelek szerint már fel-ocsúdtak az idény elején tapasztalt kábulatból a III. liga pozsonyi csoportjában futballozó szenci SFM játékosai. A kezdeti gyengélkedést ugyanis az eredményesség hetei váltották fel. A 3.

Szenc. A jelek szerint már fel-ocsúdtak az idény elején tapasztalt kábulatból a III. liga pozsonyi csoportjában futballozó szenci SFM játékosai. A kezdeti gyengélkedést ugyanis az eredményesség hetei váltották fel. A 3. fordulóban a fővárosi ŠKP Dúbravka otthonában nyertek Marián Tibenský edző védencei, akik a szombati folytatásban hazai környezetben a jó képességű VTJ Ružinov együttesét kényszerítették kapitulációra.

A magyarbéli futballpályán lejátszott párharcon nem unatkoztak a nézők. A 8. percben a vendéglátók csatára, Radačovský hozta zavarba a vendéglátók védelmét, a 27. percben Pivoluska helyzeténél Vencel, az SFM hálóőre jeleskedett. Két perccel később a vendégkapus kiejtette kezéből Poór erős lövését, a berobbanó Andrássy már nem hibázott, vezetéshez jutatta a hazaiakat. Az első félidő hajrájában akadt izgalom jócskán. A 44. percben sorozatban három szögletrúgást végeztek el a szenciek. A harmadiknál Čambal növelte a vendéglátók előnyét. Egy perccel később Višňovský góllal fejezte be egyéni akcióját. A hosszabbításban a hazaiak rutinos védője, Fiľak nagyot hibázott. A kapukirúgásnál ugyanis éppen Višňovskýt találta telibe, a vendégjátékosról lepattant labda azonban a kapufán csattant. Szünet után is jobbára a Tibenský-legénység játszott mezőnyfölényben. Az 54. percben egy tetszetős Andrássy – Kretter akció végén Futó állította be a végeredményt. A 72. percben Radošovský gólpasszát Kretter ügyetlenkedte el. A pozsonyiak ugyan a végén nagyobb fordulatszámra kapcsoltak, újabb gólt szerezniük azonban már nem sikerült. Megérdemelten győzött az SFM, mely a tabellán is előrébb lépett. SFM SENEC–VTJ RUŽINOV 3:1 (2:1). Gólok: Andrássy (29.), Čambal (44.), Futó (54.), ill. Višňovský (45.). Sárga lap: Andrássy, Poór, Radošovský, ill. Kubala, V. Kuťka. Játékvezető: Kachnič, 80 néző. SFM SENEC: Vencel–Kopriva, Fiľak, Čambal, Novák, Futó (85. Bergendi), Poór, Andrássy, Petrovič, Bozsik (63. Radošovský), Kretter (73. Štellár). (ma)