Volt, ahol a levegő hőmérséklete meghaladta a 39 Celsius-fokot.
Több helyen megdőltek a napi melegrekordok, vasárnap még nagyobb forróság jöhet
Rendkívüli hőség volt szombaton Szlovákiában, több helyen megdőltek a napi melegrekordok, egyes térségekben pedig a levegő hőmérséklete meghaladta a 39 Celsius-fokot – közölte a Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ).
A meteorológiai szolgálat előzetes, automata mérőállomásokból származó adatai szerint a legmagasabb hőmérsékletet Garamkövesden (Kamenica nad Hronom) regisztrálták. Az SHMÚ ugyanakkor jelezte, hogy az ott működő automata állomáson a hőmérséklet mérése kiegészítő jellegű, ezért annak elhelyezésére nem vonatkoznak a hagyományos klimatológiai állomásokra érvényes szigorú követelmények. Hozzátették: az állomás adatai megfelelően tükrözik a térségben várható hőmérsékleti viszonyokat, így alkalmasak a lakosság tájékoztatására.
39 Celsius-fokot meghaladó hőmérsékletet mértek Szakolcán (Skalica) és Szenicén (Senica) is.
A hőhullám vasárnap is folytatódik. A SHMÚ előrejelzése szerint június 28-án a szombatinál is magasabb hőmérsékletekre kell számítani Szlovákia több térségében.
(mr)
Ezt olvasta már ?
Nem megfelelő a hozzászólás?
A szabályokat sértő hozzászólás jelentéséhez jelentkezzen be, vagy töltse ki az űrlapot.Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.