A Polestar elektromos járműgyártó csütörtökön bejelentette, hogy a 2027-es modellévtől leállítja autóinak forgalmazását az Egyesült Államokban, miután az amerikai kormányzat fokozza a kínai járművekkel szembeni szigorításokat.
A Polestar elektromos autógyártó jövőre leállítja amerikai értékesítését
A cég szerint az amerikai kereskedelmi minisztérium nem engedélyezte a Polestarnak az autók értékesítését a 2027-es modellévtől egy olyan törvény alapján, ami korlátozza a Kínához köthető járműtechnológiával fölszerelt autók importját és értékesítését.
A törvény szerint nemzetbiztonsági aggályt vet fel, hogy a Bluetooth, a wifi, a mobilhálózati kapcsolat és néhány műholdas kommunikációs technológia érzékeny adatokat gyűjthet a járművek amerikai tulajdonosairól.
A törvényt még Joe Biden elnöksége alatt fogadták el 2025 januárjában és kimondatlanul a hazai autóipar védelmét célozza.
A Polestart 2017-ben alapították, a svéd Volvo Car AB és a kínai Zhejiang Geely Holding közös vállalata. A Polestar közölte, hogy miután jövőre elhagyja az amerikai piacot, Európára összpontosít, amelyre már most is globális eladásainak körülbelül 80 százaléka esik.
Ezt olvasta már ?
Nem megfelelő a hozzászólás?
A szabályokat sértő hozzászólás jelentéséhez jelentkezzen be, vagy töltse ki az űrlapot.Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.