Szilvásújfalui gólözön

Kassa. Az elmúlt héten zajlott a Kelet-Szlovákiai Futballszövetség Kupájának második fordulója, melyben több vaskos meglepetés került a jegyzőkönyvbe. Ezek közé soroljuk a harmadik ligás ólublóiak (Stará Ľubovňa) és héthársiak (Lipany) idegenbeli vereségét.

Kassa. Az elmúlt héten zajlott a Kelet-Szlovákiai Futballszövetség Kupájának második fordulója, melyben több vaskos meglepetés került a jegyzőkönyvbe. Ezek közé soroljuk a harmadik ligás ólublóiak (Stará Ľubovňa) és héthársiak (Lipany) idegenbeli vereségét. Hihetelen fordulatokban bővelkedett a szilvásújfaluiak (Slivník) és a resteiek (Rešica) gólokban bővelkedő párharca. Az első félidő lefújása után a vendégek vezettek 4:1 arányban. A hazaiak azonban ledolgozták hátrányukat és bünte-tőkkel ők diadalmaskodtak. Egyébként a regionális kupasorozat legutóbbi fordulójában egy mérkőzés döntött a továbbjutóról. Több helyszínen a rendes játékidő letelte után büntetőrúgásokra is sor került. Eredmények: Ľubica–St. Ľu-bovňa 3:1 (1:0), g.: Rams, M. Kapráľ, Oravec, ill. Matovič; Poprad–Lipany 1:0 (0:0), g.: Štofan (öngól); Spišské Podhradie–Spišská Nová Ves 1:3 (0:1), a góllövőket nem jelentették; Veľký Šariš–Prešov B 1:2 (0:1), g.: Guman, ill. Stieber, Mihálik; Pušovce–Fintice 2:1 (1:1), g.: Topľanský, Želinský, ill. Andraščík; Bardejov–Stropkov 2:2 (2:1), g.: Herufek, Hoclár, ill. Gonos, Staško; Hlinné–Svidník 2:5 (0:4), g.: Nemčík, Bašista, ill. Walascik 2, Bučko, Kizák, Mizenčík; Zubné–Vranov nad Topľou 1:3 (0:2), g.: M. Sima, ill. Gaži, Veliký, Hric; Stakčín–Humenné 0:6 (0:3), g.: Paraska 3, Kolník, Gavaľa, Tomčák; Michaľany–Turňa nad Bodvou 3:3 (1:0), g.: Greškovič 2, Michalec, ill. Lukács 2, Szabó – büntetőkkel: 4:2; Rudňany–Barca 0:2 (0:0), g.: Prachář, Zábavník; Štítnik-KT– Helcmanovce 1:2 (1:1), g.: Miloš Gallo (11-esből), ill. Ľ. Zmij, Pisko; Slivník–Rešica 5:5 (1:4), g.: Ripič 3, Geňo, Jenej, ill. Vantroba 2, Chovaník, Murňák, Knap – büntetőkkel 4:1; Sečovce–Brekov 0:1 (0:1), g.: Židzik; Šaca–Nižná Myšľa 2:2 (1:0), g.: Hanko, Šmelko, ill. Večeřa, Korinek – büntetőkkel: 5:4; Čičarovce–Sobrance 2:5 (1:1), a góllövőket nem jelentették. (ú)