Šmelko mesternégyese

Buzita. Rangadó szagú mérkőzést szimatolhattak a futballszurkolók a kelet–szlovákiai V. liga délkeleti csoportjának 5. fordulójában, ahol a hétpontosok – Buzita és Michaľany – csaptak össze. Az első félidő azonban messze nem igazolta a mérkőzés előtti elvárásokat.

Buzita. Rangadó szagú mérkőzést szimatolhattak a futballszurkolók a kelet–szlovákiai V. liga délkeleti csoportjának 5. fordulójában, ahol a hétpontosok – Buzita és Michaľany – csaptak össze. Az első félidő azonban messze nem igazolta a mérkőzés előtti elvárásokat. A gyenge színvonal mellett a hazai a hazai játékosok lövései hiányoztak leginkább. A vendégek egy gyors ellentámadásból Kulin révén már az első negyedóra végén megszerezték a vezetést. Az ellenfél céltudatos védekezésével nem tudott mit kezdeni a buzitai együttes. Ennek köszönhető, hogy az első játékrészben egyetlen buzitai próbálkozást sem jegyezhettünk fel! A második játékrészre, mintha kicserélték volna a vendéglátókat. Luka fejesével már az 50. percben kiegyenlítettek a hazaiak. Ezek után igazi Šmelko-parádénak lehetett szemtanúja a közel 150 néző: mesternégyes 27 perc alatt, szebbnél szebb távoli találatokkal. Nem is volt meglepő, hogy tapsvihar közepette hagyták el a hazaiak a játékteret. BUZICA–MICHAĽANY 5:1 (0:1). Góllövő: Luka (50.), Šmelko (55., 67., 73., 82.), ill. Kulin (15.). Sárga lap: Šmelko. Játékvezető: Boldizsár, 150 néző. BUZICA: Kováč–Fazekas, Wiszlay(Koleszár), Herczeg, Guza, Segeďa, Fesík, Juhás(Janočko), Luka, Šmelka, Plichta (Riapoš). (kb)