Nyékvárkonyi diadal

Nyékvárkony. Közel hétszáz néző látta tegnap délután a dunaszerdahelyi területi bajnokság nyékvárkonyi „csúcstalálkozóját”. Ezen a trónkövetelő hazaiak a listavezető nagymegyerieket látták vendégül. A tét az őszi elsőség volt, melyre mindkét rivális jó eséllyel pályázott.

A csallóközi rangadót a nyékvárkonyiak (sötét mezben) nyerték, s győzelmüknek köszönhetően ismét az élre kerültekÖrzsik Ödön felvételeA hazaiak kezdtek jobban, hiszen már a harmadik percben vezetést szereztek. Kósa Mihály szabadrúgása a vendégek hálójában kötött ki. A gól után továbbra is nagy lendülettel küzdött mindkét csapat. Ján Kapko játékosedző irányította nagymegyeriek rákapcsoltak, nem sikerült azonban gólt elérniük. Említést érdemel, hogy a mérkőzés legjobbja a két kapus, Kiss és Jankó volt. Fordulás után sem változott a találkozó állása, holott a kapuk felváltva veszélyben forogtak. Az éllovas labdarúgói minden idegszálukkal az egyenlítő gól megszerzésére összpontosítottak, ám igyekezetüket nem koronázta siker. Mi több, a 87. percben a hazaiak megszerezték második találatukat is. A büntetőterületen belül Sandal kapott jó labdát, aki mesterien csavart a hálóba. Ezzel a góllal végleg elszálltak a feljutásra pályázó vendégek reményei. A két élcsapat párharca színvonalas, izgalmas kilencven percet hozott. A nézők nem unatkoztak, mindkét tábor képviselői fergetegesen buzdították csapataikat.

Ugyancsak pozitívumnak számít, hogy a rangadó sportszerű légkörben zajlott, Hancko játékvezető mindössze két sárga lapott adott a játékosoknak. A legeredményesebb és a legjobban védekező kollektíva párharcát a gólerős nyékvárkonyiak nyerték, akik visszafoglalták egy héttel ezelőtt elvesztett pozíciójukat a tabella élén.

VRAKÚŇ–VEĽKÝ MEDER 2:0 (1:0). Góllövők: Kósa M. (3.), Sandal (87.). Sárga lap: Grünfeld, ill. Matlák. Játékvezető: Hancko, 680 néző. VRAKÚŇ: Kiss–Matus, Kósa, Marczell (Végh Balázs), Matus, Csiffári, Simcsik (Máhr), Biegelbauer, Pollák, Sandal, Grünfeld (Végh Dezső). VEĽKÝ MEDER: Jankó–Puzsér, Varga, Kapko, Szabó Tibor, Matlák, Komjáthy, Szabó Gábor, Susik, Csányi, Uharček. (gs)