Nézőcsúcs és gólrekord!

Losonc. A közép-szlovákiai III. liga losonci listavezetője a tegnap délutáni idényzárón gólfesztivállal kedveskedett a nógrádi futballrajongóknak, akik viszont nézőcsúccsal tették emlékezetessé a novemberi focifiesztát.

A vendéglátók ugyan a párharcot megelőzően tartottak riválisuktól, ám a meccs végén az A-keret hét játékosát felvonultató zsolnai fakó súlyos vereséggel utazott haza a LAFC otthonából. A hazaiak edzője Vojtech Kováč kiváló taktikát alkalmazott. Védencei agresszív letámadással hibákra késztették a vendégeket, akik ezen a délutánon nem voltak egy súlycsoportban a losonciakkal. Az első találatot Berky a 13. percben szerezte, az első félidő végéig még további három gólnak örülhettek a futballhívek. Közülük a legszebbet Doležel szerezte, aki Csányi szögletét fejelte a vinklibe. Fordulás után, még tetszetősebben, még eredményesebben futballoztak a vendéglátók, akik további öt góllal hálálták meg a nézők fergeteges buzdítását. A zsolnaiak, akik egyébként kapusuk (Kuciak) kiállítása után az 53. perctől emberhátrányban futballoztak, bizony közel álltak a kétszámjegyű vereséghez. A győztes csapatban mindenki nagyon igyekezett, tudása legjavát nyújtotta. Ami a kezdőtizenegy tagjait illeti, Doležel és Gibala két-két gólt ért el. Szembetűnő azonban csereként pályára lépett Košút eredményessége is, aki ugyancsak kétszer iratkozott fel a góllistára. A mérkőzés végén a szurkolók fergeteges tapssal köszöntötték a győzteseket, akiknek az öltözőben elsőként a város polgármestere, Milan Marko gratulált a sikerhez. A losonci futballistákat, a szakmai stáb tagjait és a klub tisztségviselőit a meccs után Jozef Kováčik helyi magánvállalkozó látta vendégül a Joko nevet viselő vendéglőjében. November 14. alighanem nagybetűs ünnepként került be a LAFC-krónikába.

LUČENEC–ŽILINA B 9:0 (4:0). Gólok: Berky (13.), Doležal (24., 30.), Lupták (38.), Püspöky (52.), Gibala (50., 56.), Košút (67., 79). Sárga laú: Doležel, ill. Pecko, Janiš, Šimček, Hubočan. Piros lap: Kuciak (53.). Játékvezető: Kubačka, 1470 néző. LAFC LUČENEC: Michalík–Ilko, Pračko, Gibala (68. Košút), Csányi, Püspöky, Doležel (55. Rapi), Lupták (61. Koreň), Drugda, Balaško, Berky. (nk)