Most már a két ország kormányán a sor

Nyitra/Komárom. Az új komáromi Duna-híd bekerült Nyitra megye területfejlesztési tervének kötelező érvényű részébe. Hortai Éva megyei MKP-s képviselő, Komárom alpolgármesterének javaslatára hétfői rendkívüli ülésén általános érvényű rendeletet fogadott el erről a megyei önkormányzat.

Nyitra/Komárom. Az új komáromi Duna-híd bekerült Nyitra megye területfejlesztési tervének kötelező érvényű részébe. Hortai Éva megyei MKP-s képviselő, Komárom alpolgármesterének javaslatára hétfői rendkívüli ülésén általános érvényű rendeletet fogadott el erről a megyei önkormányzat. „Amikor 2004-ben jóváhagyták a megye területfejlesztési tervét, a komáromi híd megépítése csupán hosszú távú elképzelésként, szándék szintjén szerepelt benne – magyarázta a képviselő. – Az elmúlt években viszont Észak- és Dél-Komárom vezetése olyan komoly lépéseket tett a híd megvalósítása érdekében, hogy mára elkészült valamennyi, az építkezési engedélyeztetési eljárás megindításához szükséges alapdokumentáció. Éppen ezért megérett a helyzet arra, hogy a híd tervezete magasabb szinten, immár kötelező érvénnyel szerepeljen Nyitra megye területfejlesztési tervében.” Az elfogadott, törvényi erővel bíró általános érvényű rendelet már tartalmazza a híd és a rákötődő út nyomvonalát, ami azért is fontos, hogy a jövőben ugyanarra a parcellára már ne lehessen más beruházást tervezni. Azt is leszögezi, hogy mind a híd, mind a 800 méter hosszú bekötőút – amely a Pozsony és Komárom közti I/63-as úthoz kapcsolódik majd – első osztályú közút lesz. A tervezet ezenkívül bekerült az ún. közhasznú építkezések közé is.

Mivel az új Duna-híd két országot kötne össze, megépítéséhez kormányközi megállapodásra van szükség; az erre vonatkozó tárgyalások megkezdésére Bastrnák Tibor, Észak-Komárom, valamint Zatykó János, Dél-Komárom polgármestere már fel is kérte az illetékes szaktárcák vezetőit. A nyitrai közgyűlés tanácskozását megelőző szakmai egyeztetések során egyébként már a közlekedési minisztérium is támogatásáról biztosította a tervezetet. „Most már valóban a két ország kormányán a sor, hogy megtegye a szükséges lépéseket az új Duna-híd megvalósulása érdekében” – mutatott rá Hortai Éva. „Úgy gondolom, reális az esélye annak, hogy 2010–2011-ben megkezdődjön a híd építése” – tette hozzá.

Az új hídra azért is nagy szükség van, mivel országaink schengeni csatlakozásával feltételezhetően megnő a teherforgalom a két térség között. A több mint 110 éves Erzsébet híd viszont mindössze 20 tonna teherbírású, ám december 21-től a határon senki nem ellenőrzi, hogy a teherfuvarozók valóban betartják-e ezt a súlykorlátozást. Az Erzsébet híd további hátránya, hogy a történelmi városrészeken vezet keresztül. Ezzel szemben az új Duna-híd a városhatáron túl, a vasúti hídtól mintegy 500 méterre nyugatra épülne fel, teherbírását pedig 80 tonnára tervezték.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?