Minden jelentkezőt alkalmazni szeretne a város

Fülek. Február végén négyszázhatvan ember fejezi be az ösztönző programban végzett munkát. Fülek önkormányzata azonban minden jelentkezőnek igyekszik ismételten munkát biztosítani ezen a programon belül.

Fülek. Február végén négyszázhatvan ember fejezi be az ösztönző programban végzett munkát. Fülek önkormányzata azonban minden jelentkezőnek igyekszik ismételten munkát biztosítani ezen a programon belül.

Az ösztönző programban való részvétel jelenti a képesítéssel nem rendelkező munkanélküliek számára az egyedüli legális pénzforrást, sokan mégsem akarják vállalni, inkább külföldi alkalmi munkában, illegális üzleti tevékenységben vagy a koldulásban látják a megélhetés lehetőségét. Őket nehéz meggyőzni a program hasznosságáról. Azok viszont, akik heti két alkalommal hat órát dolgoznak, munkájukért fejenként ezerkilencszáz koronát kapnak. Ez, ha egy családból többen is részt vesznek az ösztönző programban, komoly bevételt jelenthet. A városi hivatalban több olyan családról tudnak, amelynek havi 5700 koronás bevételt jelent az ösztönző programban végzett rendszeres munka.

A munkásokat huszonhárom koordinátor irányítja. A munkavállalók főleg a közterületek tisztántartásával, az iskolák udvarának és sportpályáinak karbantartásával, temetőtakarítással, a városi park ápolásával foglalkoznak, emellett a füleki várban folyó felújítási munkálatokban is részt vesznek. Agócs József polgármester szerint annak, aki dolgozni akar, lehetőséget kell adni. „Azért is van nagy szükség az ösztönző programra, mert akik ebből a juttatásból egészítik ki havi bevételüket, tisztességes úton jutnak pénzhez, nem fenyegeti őket a teljes elszegényedés és nem kezdenek megélhetési bűnözés?be. A városban így nagyobb a közbiztonság. Füleken jelenleg hivatalosan huszonhárom százalékos a munkanélküliség, hosszú idők óta ez a legalacsonyabb mért adat, másfél évtizeddel ezelőtt például megközelítette a negyvenöt százalékot.

A népszámlálási adatok szerint négyszáztizenegy roma él a városban, nem hivatalos becslések szerint azonban a számuk meghaladja a háromezret. Több civil szerveződés, kulturális egyesület is foglalkozik a romákkal, a városvezetés pedig a továbbiakban is szeretné megteremteni a lehetőséget a munkára.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?