Kilenc vállalat szeretné megépíteni a D4-est és az R7-est

ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁSPozsony. Kilencen jelentkeztek vélhetően a D4-as autópálya Horvátjárfalu–Récse szakaszának, valamint az R7-es gyorsforgalmi út Pozsonytól Egyházgelléig vezető szakaszának megépítésére meghirdetett pályázatra.

ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS

Pozsony. Kilencen jelentkeztek vélhetően a D4-as autópálya Horvátjárfalu–Récse szakaszának, valamint az R7-es gyorsforgalmi út Pozsonytól Egyházgelléig vezető szakaszának megépítésére meghirdetett pályázatra. Az információ egyelőre nem hivatalos, a közlekedésügyi minisztérium a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat szerint dönt a nyertesről.

Az új útvonalat magántőke bevonásával, PPP-projekt keretében szeretné megépíteni az állam. A közlekedésügyi minisztérium közlése szerint a sikeres pályázót, akivel megkötik a koncessziós szerződést, versenytárgyaláson választják ki legfeljebb négy, a feltételeknek megfelelő érdeklődő közül. „A közbeszerzési törvény értelmében a közlekedésügyi minisztérium nem hoz nyilvánosságra információkat, és nem kommentálja a kiértékelés folyamatát, mivel ez a törvény elveinek megszegése lenne” – közölte Martin Kóňa, a közlekedésügyi minisztérium szóvivője.

A közlekedési minisztérium januárban írta ki a pályázatot, a leadási határidő eredetileg március 13-a volt, de a minisztérium több jelentős európai társaság kérésére két héttel kitolta. „Szerettünk volna minél nagyobb teret adni a lehetséges kivitelezőknek, az az érdekünk, hogy minél több és minél erősebb konzorciumok jelentkezzenek. A határidő kitolása a teljes ütemtervben nem játszik nagy szerepet” – közölte Ján Počiatek közlekedésügyi miniszter.

A közbeszerzés egyik fő feltétele, hogy a pályázónak már részt kellett vennie hasonló jellegű PPP-projektben, ahol az építkezési költségek elérték a 100 millió eurót.

A D4-es és R7-es utak építése a tervek szerint 2016-ban kezdődik, négy év alatt készülnének el az útszakaszok és a körgyűrű. Az utak megépítése a közlekedési tárca számításai szerint 1,325 milliárd euróba kerül. A jelenlegi feltételek mellett az állam a leendő kivitelezőnek évente 135–151 millió eurót törlesztene, a harmincéves törlesztési futamidő alatt közel 4,5 milliárd eurót fizetne vissza. Ha az építésre a Szlovák Beruházási Holding forrásaiból merítenének, a beruházónak 5–8 millió euróval csökkenhetne az éves alapfizetség a koncessziós szerződés ideje alatt. A szerződést vélhetően 2015 novemberében írják alá. (SITA, szcs)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?