Kenyai futó győzött

<p>Galánta. Szombaton közel ezer futó állt a rajtvonalhoz a 33. Galántai futáson. A több mint nyolc kilométeres fő számot egy kenyai versenyző nyerte. A nők közül egy magyarországi futó volt a leggyorsabb.</p>

BARTALOS ÉVA

Újabb rekordot döntött a résztvevők száma a hétvégi futáson. Tavaly 671-en futottak, idén 917 futó jelentkezett a versenyre. Délelőtt a gyerekek álltak rajtvonalhoz, különböző korkategóriákban hirdettek győztest. Az Egészségfutás két kilométeres távját Peter Paška, Galánta polgármestere is teljesítette. A 8,6 kilométer hosszú fő számban 213 futó rajtolt el a városi hivatal elől. Egy kenyai futó, Joel Mavina Mwangi volt a leggyorsabb, 27,25 perc alatt teljesítette a városközponton áthaladó távot. Gregor László 27,48-as eredménnyel második, a tavalyi leggyorsabb Kis Áron 28,16 perces eredménnyel harmadik lett. A nők között a magyarországi Kácser Zita ért leggyorsabban célba, 31,48 perces eredménnyel. A futónő elmondta, nagy élmény volt számára Galántán futni. „Nagyon jó volt az idő és a hangulat. Épp megfelelt számomra a nyolc kilométeres táv, mert a tíz kilométeres magyarországi bajnokságra készülök. Nagyon jót edzettünk a második helyezett lánnyal” – nyilatkozta lapunknak Kácser Zita. Badis Anna Zsófia 31,52-es eredménnyel ért célba. A szintén magyarországi Tóth Lívia 33,03 perc alatt futotta le a távot, ő harmadik lett.

A rendezvény látogatottsága évről évre nő. Tavaly módosították az útvonalat, a futók megkerülik a városközpontot: a városi hivatal előtti térről indulva áthaladnak a kastélyparkon és a Kodály Zoltán utcán keresztül visszatérnek a rajthoz. A futást hagyományosan április elején rendezik meg, emlékezve a város felszabadítására.