GYÚJTÓPONTBAN

Élvonalbeli bíró, peredi bravúr
Janíkovce. Peredi győzelemmmel (2:0) zárult a nyitra-vágsellye-aranyosmaróti területi bajnokság feljutásárt vívott csúcsrangadója Janíkovcében. Nyolcszáz szurkoló – 350-en a vendégeket bíztatták – volt kíváncsi a listavezető hazaik és a 2. helyen tanyázó perediek találkozójára.

Janíkovce. Peredi győzelemmmel (2:0) zárult a nyitra-vágsellye-aranyosmaróti területi bajnokság feljutásárt vívott csúcsrangadója Janíkovcében. Nyolcszáz szurkoló – 350-en a vendégeket bíztatták – volt kíváncsi a listavezető hazaik és a 2. helyen tanyázó perediek találkozójára. A derbit Vladimír Vnuk személyében élvonalbeli bíró kitűnően vezette. „Az első negyedóra kiegyensúlyozott csatát hozott, utána viszont végig mezőnyfölényben futballoztunk. A 75. percebn Bombicz szabadrúgása után Páldy 10 méterről bombázott a kapuba, a hajrában Karvai egyéni akciója után a csereként pályára lépő Varga Libor állította be a végeredményt. A meccs után a vendéglátók is elismerték, megérdemeltük a három pontot. Örülök, hogy ismét átvettük a vezetést, remélem, most már nem engedjük ki kezünkből az elsőséget” – mondta Darázs Róbert, a perediek menedzsere, aki Ervin Horáček edző menesztése után a csapat megbízott trénereként is tevékenykedik (sz. z.)

Gólrekord a radi bajnokin

Rad. Gólrekord került a jegyzőkönyvbe a tőketerebesi területi bajnokság III. B. osztályának vasárnapi találkozóján. A tabella második helyén tanyázó, bajnokjelölt hazaiak ugyanis 20:0-ra(!) verték a végeken kullogó dobraiakat (Dobrá). Tudósítónk elmondása szerint az első félidő lefújása után még csupán 6:0 volt az állás. A félidei pihenő után azonban a hazaiak gólfesztivált rendeztek, s megsemmisítő vereséget mértek gyengécske ellenfelükre. A győztes kollektíva mezében a középpályás Kastély László volt elemében, aki tízszer talált a vetélytárs hálójába. A vendégek becsületére legyen mondva, nem színészkedtek, az ilyenkor szokásos forgatókönyv szerint nem csökkent a számuk hét alá. Futballozni akartak, még annak ellenére is, hogy csúfos vereséggel utaztak haza a radiak otthonából. (pm)

Fordítottak a felediek

Feled. Félidőben még vesztésre állt a közép-szlovákiai IV. liga déli csoportjának feledi újonca a Tomášovce elleni meccsen. Fordulás után azonban fordított, biztosan nyerte a párharcot a Szántó-legénység. „Az első félidőben elpuskáztuk zicereinket, egy védelmi megingásból pedig a vendégek húztak hasznot. A 60. percben Farkas egyenlített, öt perc elteltével Czene Adrián góljával átvettük a vezetést. A fiúk megnyugodtak, játékba lendültek. A 80. percben Farkas szabadrúgásból növelte előnyünket, a 85. ercben Hugyár állította be a 4:1-es végeredményt. Szeretnénk gondok nélkül a középmezőnyben végezni. Teljesítményünk, eredményeink tapasztalt szakvezetőnk szakmai rátermettségét igazolják” – fogalmazott Fábián Ferenc, a feledi sportegyesület elnöke. (ái)