Gólt lőtt, unatkozott Gyimesi

Királyhelmec. A kassai Lokomotíva elleni győzelmük után tegnap hazai pályán növelték pontjaik számát a bodrogköziek, akik tetszetős kombinatív játékukkal, gólerősségükkel kedveskedtek szurkolóiknak. A 3. percben Orosz Gergő 16 méterről leadott lövése csupán centiméterekkel kerülte el az ellenfél kapuját. Három perc elteltével azonban Tárczy pontosan célzott, kapásból a jobb sarokba vágta a labdát. Később Berta ziccert hibázott.

A 22. percben a királyhelmeciek gólfelelőse, Molnár növelhette volna övéi előnyét, ám lövése a kapu mellé szállt. A 23. percben Molnár szabadrúgása a léc felett süvített el, majd a hazaiak támadója éles szögből a kapusba rúgta a labdát. A 35. percben már nem hibázott, egy jó kiugratásból húzott hasznot. Az ellenfél teljesítményét minősíti, hogy első félidőben a hazaiak kapusának, csupán egyszer kellett közbeavatkoznia.

A második félidőben is a vendéglátók irányították a játékot. A végeredményt több elpuskázott góllal kecsegtető helyzet (Berta, Molnár) után a 70. percben kapusuk, Gyimesi állította be, aki higgadtan értékesítette a Berta buktatásáért megítélt büntetőt. A vendégek első és egyetlen helyzetüknél a 77. percben a háló helyett a hazaiak kapusát találták el a labdával.

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC–MOLDAVA NAD BODVOU 3:0 (2:0). Gólok: Tárczy (6.), Molnár (35.), Gyimesi (70. – 11-esből). Sárga lap: Molnár, ill. Barkász, Gergely Zsolt. Játékvezető: Makeľ, 240 néző. KRÁĽOVSKÝ CHLMEC: Gyimesi–Dako Péter (75. Dako Dénes), Korfant, Orosz Mihály, Popália, Petruska, Tárczy, Berta, Orosz Gergő (Dobos), Dako László (82. Boda), Molnár. MOLDAVA NAD BODVOU: Novák–Dojčák (52. Vojakovič), Cibrík (46. Vaňo), Barkász, Gergely Zsolt, Kuru, Fazekaš, Szaniszló, Gergely László, Svajko, Juhász (43. Béres). (pm)