Gólözön, nyolc találat Királyfiakarcsán

Királyfiakarcsa. A dunaszerdahelyi területi bajnokság szombati királyfiakarcsai összecsapásán leginkább a nézők érezték magukat jól, hiszen nyolc gólt egy bajnoki találkozón ritkán látnak a sportág hívei. Ugyanakkor a cirógató napsütésben lejátszott meccs szünetében elfogyasztott sült hal, söröcske csak tovább fokozta a focirajongók jó hangulatát.

A királyfiakarcsai Pollák (balról) két gólt szerzett a sárosfaiak elleni mérkőzésenFogas Ferenc felvételeRakétarajtot vettek a vendéglátók, csapatkapitányuk, Pollák jól irányzott lövése az 5. percben a jobb alsó sarokban landolt. Pollák négy perc elteltével egy mintaszerű akció végén a kapu fölé célzott. A 19. percben Mórocz Mihály – akinek ez volt a második meccse a királyfiakarcsaiak mezében – fejelt a hálóba. A 24. percben a vendégek is gólt szerezhettek volna, Lelkes László ziccerénél azonban baj volt az irányzékkal. A 26. percben Mórocz Mihály növelhette volna találatai számát, az ötösről azonban a léc fölé bólintott. A 37. percben a mezőny rangidőse, a negyvenéves sárosfai Hoboth hibázta el a ziccert. A 41. percben a vendégek játékosedzője, Sipos, aki ezúttal a védelmet irányította, szerencsétlenül ért a labdához, Mórocz Mihály azonban későn eszmélt. A 46. percben Viszkocs szabálytalankodott a 16-oson belül, a megítélt büntetőből Lelkes László profitált. Fordulás után a vendégek meglepték ellenfelüket. A 49. percben Nagy kiegyenlített, majd Hoboth gyengécskére sikeredett lövését ölelte magához Fenes. Az elpuskázott lehetőség megbosszulta magát. A 69. percben ugyanis a hazaiak játékosedzője, Horváth László lövése ellen tehetetlennek bizonyult a sárosfaiak hálóőre. A végjátékben további gólok kerültek a jegyzőkönyvbe. A 82. percben Sülyi közbelépését követően Mórocz Mihály került a földre, Lukács játékvezető 11-est ítélt. Pollák, a hazaiak legjobbja higgadtan értékesítette a büntetőt. A vendégek kispadja tüstén reagált a történtekre: Sülyit azonnal lecserélték. Három perc elteltével a csereként beállt Sus Csaba növelte övéi előnyét. Süli a 88. percben újabb vendégziccert hibázott, egy perccel később Novotný állította be a végeredményt. A helyenként színvonalas párharcon megérdemelten diadalmaskodtak a hazaiak, akik azonban olykor gyermeteg hibákat vétettek a védőmunkában.

KRÁĽOVIČOVE KRAČANY– BLATNÁ NA OSTROVE 5:3 (2:1). Góllövők: Pollák (5., 81. – 11-esből), Mórocz (19.), Horváth (69.), Sus Csaba (85.), ill. Lelkes László (44. – 11-esből), Nagy (49.), Novotný (89.). Sárga lap: Lelkes István, Viszkocs, Sus, ill. Sülyi. Játékvezető: Lukács, 300 néző. KRÁĽ. KRAČANY: Fenes–Mórocz Mihály (89. Balázs), Mórocz Attila, Fekete, Viszkocs, Csáder, Lelkes István, Pollák, Horváth (88. Kausitz), Lelkes Tamás, Hodossy (46. Sus). BLATNÁ N/O.: Orbán–Gál, März, Restály, Csanaky, Sülyi (82. Darvas), Novotný, Sipos, Nagy, Hoboth (73. Süli), Lelkes László.

NYILATKOZATOK

Horváth László (Kráľ. Kračany): „Érzésem szerint kiszolgáltuk drukkereinket, akik fordulatokban, gólokban bővelkedő meccset, hazai győzelmet láttak. Kérgólos vezetésünk után kihagytunk néhány ziccert, hibáinkkal felhoztuk ellenfelünket. Átvettük a sárosfaiak játékstílusát, előre ívelt labdákkal kísérleteztünk. Szerencsére éppen abban a szakaszban tudtunk újítani, amikor a vendégek az eredmény megtartására összpontosítottak.”

Sülyi István (Blatná n/O.): „Nekem a cserepadról úgy tűnt, hogy a hazaiak jobban akarták a győzelmet. Egyébként a győztesek hibáinkból húztak hasznot. Mi viszont a lélektanilag fontos egyenlítő találatunk után kihagytunk néhány góllal kecsegtető helyzetet. Mindent egybevetve az ellenfél megérdemelten szerzett három pontot a gólgazdag, közönségvonzó párharcon.”