Döntés az első félidőben

Királyhelmec. Fölényes hazai győzelemmel zárult tegnap délután a két szomszédvár összecsapása a kelet-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjában. Élénk iramban kezdtek a csapatok, a párharc elején mindkét oldalon veszélyben forogtak a kapuk. A 3.

Királyhelmec. Fölényes hazai győzelemmel zárult tegnap délután a két szomszédvár összecsapása a kelet-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjában. Élénk iramban kezdtek a csapatok, a párharc elején mindkét oldalon veszélyben forogtak a kapuk. A 3. percben Tárczy szabadrúgása, majd Molnár szöglete jelentett gólveszélyt a vendégek számára. A 7. percben Dako Dénes jól időzített beadását a vendéglátók gólerős csatára, Molnár hét méterről kapu fölé vágta. A folytatásban Illés közelről leadott lövését Repovský, a vendégek kapusa lábbal hárította. A 13. percben késlekedtek a közbeavatkozással a nagykaposi hátvédek. Dako Dénes csapott le a labdára, aki a 16-os vonalról a hálóba célzott. A 16. percben Gyimesi nagy bravúrral védte az egyik vendégjátékos jobb sarokba tartó távoli lövését. Az első félidő közepétől kezdődően már a hazaiak irányították a történéseket. A 30. percben a jobb szélen egy formás támadást vezettek a hazaiak, a labda Illéshez került, a nevezett 12 méterről leadott lövése a vendégek hálójában landolt. A 35. percben Molnárt szabálytalanul szerelték a nagykaposiak, a megítélt szabadrúgásból Tárczy növelte a házigazdák előnyét. A gólgyártást a 40. percben Molnár folytathatta volna, az ötös sarkáról azonban a kapu fölé durrantott. Szünet után is a hazaiak irányították a játékot, nagy mezőnyfölényükből azonban nem tudtak profitálni. A 48. percben Molnár lövése suhant el a bal kapufa mellett. A hazai támadó az 51., illetve az 52. percben sem tudott gólt elérni. Előbb a léc fölé célzott, majd Repovský tenyerelte szögletre a labdát. Fokozatosan alábbhagyott a királyhelmeciek lendülete. Ennek ellenére gólveszélyes volt Tárczy emelése (76.) és Illés távoli lövési kísérlete is. A nagykaposiak ugyan igyekeztek lépést tartani az esélyesebb hazaiakkal, erejükből azonban a becsületgól megszerzésére sem futotta. Mindent egybevetve elmondhatjuk, főleg az első félidei látványos produkciójuknak köszönhetően megérdemelten nyertek a hazaiak az egyébként rendkívül sportszerű találkozón.

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC–VEĽKÉ KAPUŠANY 3:0 (3:0). Gólszerzők: Dako Dénes (13.), Illés (30.), Tárczy (35.). Sárga lap: Dózsicky (V. Kapušany). Játékvezető: Vlčej, 355 néző.

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC: Gyimesi–Petruska, Korfant, Orosz Miklós, Popália, Orosz Gergő (80.), Tárczy, Berta, Illés, Dako Dénes (60. Borisza), Molnár.

VEĽKÉ KAPUŠANY: Repovský–Terebeššy, Fintor (62. Sofka), Balog, Kaplár, Petrikán, Cserép, Topoľovský (Bajusz), Varga, Dózsicky, Vasky (83. Popovič). (pm)