Behajtani tilos?

Kassa. 43 millió koronás kártérítést követel a Kassai Közlekedési Vállalattól az OutClaim Társaság. Ezt a társaságot byzták meg, hogy a potyautasok által ki nem fizetett bírságokat behajtsa.

Kassa. 43 millió koronás kártérítést követel a Kassai Közlekedési Vállalattól az OutClaim Társaság. Ezt a társaságot byzták meg, hogy a potyautasok által ki nem fizetett bírságokat behajtsa. Egyéves együttműködés után a közlekedési vállalat új vezetősége érvénytelennek minősítette a szerződést, és a bíróságra beadott 12 ezer adós ügye félbeszakadt. Az OutClaim szerint ez az eljárás a cégnek 43 millió korona kárt okozott.

„Ultimátumukat” a múlt év decemberében juttatták el a közlekedési vállalathoz, ám mivel az nem fizette ki a kért összeget a megszabott háromnapos határidőn belül, az ügy a bíróságra került. A közlekedési vállalat egyelőre nem kommentálta az eseményt, mivel még nem kapott hivatalos értesítést.

Az ígéretesnek látszó együtt?működési szerződést a felek 2006 márciusában kötötték meg. Az évente felgyülemlett kifizetetlen bírságok összege akkorra már meghaladta a 70 millió koronát is. A szerződés május elsején lépett érvénybe, és 2007 áprilisáig zökkenőmentesen működtek a dolgok. Az OutClaim addigra 700 ezer koronát szerzett vissza a potyautasoktól, és újabb 12 ezer követelés behajtását indította meg. A közlekedési vállalat új vezetése azonban tárgyalás nélkül megállította ezt a folyamatot, mivel május 31-én érvénytelennek minősítette a szerződést, holott ez bíróság feladata lett volna. Az OutClaim ügyvédjének meghatalmazását visszavonták, így a folyamatban lévő 12 ezer peres ügyet sem lehetett rendezni. Az OutClaim szerint ezért a cégnek 43 334 418 korona kártérítés jár.

A pénzbehajtóktól tehát most már nem kell tartaniuk a lefülelt potyautasoknak. Az OutClaim színre lépésének idején ugyanis 30 napjuk volt arra, hogy fizessék a bírságot, a menetjegy árának százszorosát. Ha ezt nem tették meg, a társaság bírósági eljárást indított, a perköltséggel együtt akár nyolcezer koronára is rúghatott a bírság. Ha az alperes ezt nem tudta kifizetni, végrehajtás következett, és ha a végrehajtó sem talált volna semmit, a tartozás az alperes anyagi helyzetének változásával, akár 8-10 évvel később is behajtható lett volna. A jelenleg bíróságon levő 12 083 ügy kimenetele azonban bizonytalan. Mint ahogy az is, mit lehet így tenni a potyautasok ellen.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?