A nagykaposi Cantabile Női Kamarakórus éneke

<p>Nagykapos. A Nagykaposi Magyar Közösségi Ház Cantabile Női Kamarakórusa 2006 nyarán alakult. Tagjai zenét, kórusmuzsikát kedvelő emberek – pedagógusok, diákok és zenészek.</p>

LECZO ZOLTÁN

Első alkalommal a III. Tolcsvai Borfesztivál és a Közös Európáért rendezvény gáláján léptek fel, énekeltek egyebek mellett a helyi magyar közösségi házban a Rákóczi-vándorkiállítás megnyitóján, majd Budapesten a Magyarok Házában képviselték Nagykapost. Itthon nemzeti és egyházi ünnepeinken, különböző koncerteken, rendezvényeken, kiállításokon, kórustalálkozókon vállalnak fellépést. A kórus megalakulása utáni években több változás is volt az együttesben, de 2009-re összeállt az a tizenkét tagú női kar, melyre méltán lehet büszke a régió, Nagykapos és a város magyarsága. A Cantabile kamarakórus tagjai pedagógusok – óvónők, tanítónők, zenetanárnők. Céljuk a világi és az egyházi kórusművek megszólaltatása és megismertetése, valamint a magyar népdalkincs megőrzése. A kórus 2007-től 2013-ig a Nagykaposi Magyar Közösségi Házzal együtt hét alkalommal szervezett karvezetői tanfolyamot a környékbeli pedagógusok és karvezetők számára, a képzés célja a kórusok repertoárjának felfrissítése, a karvezetők szakirodalmi tájékozottságának gazdagítása és a régióbeli kórusélet felpezsdítése volt. A tanfolyam résztvevői olyan karnagyoktól tanulhattak és tanulhatnak, mint a debreceni Berkesi Sándor, az egri Király Katalin vagy a budapesti Tóth Árpád. A Cantabile Női Kamarakórus 2011 májusában, a 15. Kodály Napokon Galántán, a Szlovákiai Magyar Felnőtt Énekkarok Országos Minősítő Versenyén aranykoszorús minősítésben részesült, valamint elhozta a zsűri egyik különdíját a Liszt-mű kiváló tolmácsolásáért.

2013 szeptemberében megjelent a kórus első hanghordozója Déli felhők címmel. Ennek anyagát a 2013-as karvezetői tanfolyam utolsó két napján rögzítették a helyi magyar házban, illetve a nagykaposi görög katolikus templomban adott koncerten. Barkó Zsuzsa kórusvezető elmondta, a kórustagok közül nem mindenki magyar anyanyelvű, két szlovák nemzetiségű társukat a zene, a kóruséneklés szeretete és a jó társaság hozta az együttesbe. „Egyházi vonalon is tevékenykedünk, hiszen református és római katolikus kántor, valamint görög katolikus kurátor is van a csapatban. Próbáinkat csütörtökönként tartjuk a magyar házban vagy a református ifjúsági központban. Fontosnak tartjuk a csapatépítést, ezért 2014-ben elkezdtünk képzéseket szervezni. Az első ilyen Nyírbátorban volt, ahol részt vettünk a kóruspróbán, egy szimfonikus zenekar előadása közben tartott éjszakai fürdőzésen, valamint hazafelé jövet Kisvárdán egy ifjúsági kórustalálkozó két résztvevőjének előadását is meghallgathattuk: egy sanghaji és egy szingapuri kórusét” – mondta Barkó Zsuzsa.

Legközelebb a nagykaposi Southern Comfort zenekart mutatjuk be.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?