A kieső kollektíva gólzáporos búcsúja

Zseliz. Szombaton remek napot fogtak ki a nyugat-szlovákiai V. liga keleti csoportjától búcsúzni kényszerült zseliziek, akik kiütéses győzelemmel köszöntek el legkitartóbb szurkolóiktól.

Gólzáporos győzelemmel köszöntek el legkitartóbb szurkolóiktól az V. ligától búcsúzó zseliziekPeter Pompoš felvételeA mezőny jobbik feléhez tartozó keszegfalvaiak a legerősebb összeállításban léptek pályára a sereghajtó otthonában, hiszen gólvágójuk, a sérüléssel bajlódó Sándor Alfréd is csatasorba állt a bajnoki évfolyam zárómérkőzésén. Ennek ellenére az enerváltan futballozó vendégek nem sok vizet zavartak, nagy arányú vereséggel zárták a pontvadászatot. A hazaiak első ziccere Valach előtt adódott a 9. percben. A zselizi futballista az ellenfél kapusát elfektetve játszotta tisztára magát, kapuba tartó lövését azonban Szüllő mentette. A folytatásban hat perc leforgása alatt három gólt szereztek a hazaiak. Előbb Czibula fejese landolt a keszegfalvaiak hálójába a 12. percben. Két perc elteltével Kokoška beadása után Forró sistergő bombája a lécről a kapuba pattant. A 17. percben Forró növelte a nagy kedvvel játszó vendéglátók előnyét. Az esélyesebb vendégekre hidegzuhanyként hatott a hazai góltripla, az első félidőben a gólhelyzetig sem jutottak el. A második félidő Rigó szépítő góljával kezdődött. Aki ennél a momentumnál arra gondolt, hogy ezt követően magukra találnak a vendégek, nagyot tévedett. Az 53. percben Forró lövését Horváth még kiütötte, Kokoška azonban résen volt, s a hálóba célzott. A szemfüles Kokoška a 76. percben észrevette, hogy a vendégkapus kimerészkedett „szentélyéből”, a labdát mesterien emelte felette a hálóba. Négy perccel később a csereként beállt Tóth góllal hálálta meg edzője bizalmát. A 83. percben a kapura törő Csudait felvágták a vendégvédők, a megítélt büntetőt Rotík higgadtan értékesítette. A győztes csapat egyébként emberhátrányban fejezte be a párharcot, hiszen második sárgája után Valachot a 90. percben kiállította a játékvezető.

ŽELIEZOVCE–KAMENIČNÁ 7:1 (3:0). Gólszerzők: Czibula (12.), Forró (14., 17), Kokoška (53., 76.), Tóth (80.), Rotík (83.–11-esből), ill. Rigó (46.). Sárga lap: Valach, Kokoška. Piros lap: Valach. Játékvezető: Labai, 50 néző.

ŽELIEZOVCE: Barecz–Szalai, Karko, Páchnik, Rotík, Hudák, Forró (59. Tóth), Czibula (70. Csudai), Valach, Kokoška, Rrištofóli. KAMENIČNÁ: Horváth–Slatina, Szüllő, Rigó, Boros, Mátyus, Lőrincz, Hajdók (46. Pataki), Miťko (54. Farkas), Sándor (63. Sklenář). (áb)

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

Štuller István (Želiezovce): „A meccs elején szerzett góljaink szárnyakat adtak a fiúknak, ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Örülünk, hogy bár kiesőként, ám jó játékkal és nagy arányú győzelemmel búcsúztunk el legkitartóbb szurkolóinktól, a mezőnytől. A folytatásban szeretnénk megnyerni a területi bajnokságot, ennek köszönhetően a jövő nyáron visszafoglalni most elvesztett pozíciónkat az V. ligában.”

Jozefík Gábor (Kameničná): „Ezúttal a zseliziek ütöttek ki bennünket. Csalódott vagyok, védenceim elképzelés nélkül, lélektelenül futballoztak. A hazaiak magabiztosabbnak tűntek, többet birtokolták a labdát, helyzeteiket kihasználták.” (áb)