Menekülnek Bush elől

San Francisco. London, Mexikó, de főleg Kanada az álma azoknak az amerikaiaknak, akik képtelenek megemészteni George Bush újabb 4 évi elnökségét.

A kaliforniai San Franciscói-öbölben, ahol Bush a legrosszabb választási eredményt érte el, egyre többet beszélnek a lehetséges távozásról kávézókban, hivatalokban vagy a San Franciscói Állami Egyetemen, amelynek folyosóin diákok és tanárok kölcsönösen részvétüket nyilvánítják egymásnak. Ha nem is kell mindent szó szerint venni, a hangulat mégis árulkodik arról az ellenszenvről, amely a republikánus kormányzatot az ország egyes területein kíséri. Bush San Franciscóban mindössze 15 százalékos támogatást kapott, míg kihívója, John Kerry demokrata párti szenátor a szavazatok 83 százalékát mondhatta magáénak. Ezért is érte őket hidegzuhanyként az országos végeredmény, és ezért képzelhető el, hogy lesznek kaliforniaiak, akik a politikai emigrációt tekintik a probléma megoldásának.

Tény, hogy november 3 óta megsokszorozódott a kanadai bevándorlási hivatal honlapjának amerikai látogatottsága, mint azt az intézmény szóvivője közölte. Mindazonáltal a kanadai hatóságok nem törik magukat túlságosan, hogy segítsenek a szomszédokon, sőt a múlt héten figyelmeztettek: akik Ottawába vagy Torontóba akarnak menekülni a republikánus kormány elől, nem részesülnek semmilyen különleges elbánásban. Bár az USA-ban gyakran tréfálkoznak Kanadán, például a kanadaiak angol akcentusán, kétségtelen, hogy az északi szomszéd számos előnyt kínál: például a bűnözés visszaszorítása vagy szociális biztonság terén Kanada fényévekkel Amerika előtt jár. Mark Morford, a San Francisco Chronicle munkatársa cikkében emlékeztetett korábbi ígéretére, miszerint ha bekövetkezik a lehetetlen, elmegy. Kanadába, Franciaországba, Lettországba, vagy az Uránuszra. „Bárhová, ahol nem kell szégyellnem magamat, mint állampolgárt, ahol a földi lények nem tekintik magukat isteneknek, és ahol nem gyűlölik a homoszexuálisokat”. Ez utóbbi félmondat érthető, hiszen San Francisco egyike azoknak a városoknak, ahol a legtöbb meleg él. Sokak szerint viszont paradox módon a város hozzájárult Bush győzelméhez azáltal, hogy engedélyezte az egyneműek házasságát, és a téma fontos kérdéssé válhatott a kampányban.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?