Nagyon sokan azt hiszik, hogy normális dolog, ha a babételek, a káposztafélék vagy a hagyma felfúvódást okoznak. Orvoshoz sem fordulnak, magukat hibáztatják, hogy ismét túlették magukat, és nem volt önfegyelmük.
Emésztési panaszok nélkül
Puffadást okozhatnak az idegrendszeri zavarok következtében fellépő fokozott levegőnyelés, a rágógumizás, a cigarettázás és a szénsavas italok fogyasztása. A gyomorba bekerült levegő könynyen távozik a böfögéssel, ám ha ez túlzott méreteket ölt, más betegségekre kell gondolni (gyomorfekély, nyombélfekély, epebetegségek, hasnyálmirigy-betegségek).
A bélrendszerbe nemcsak a lenyelt levegő kerülhet be, hanem az ételek emésztésekor és az emésztetlen szénhidrátok bakteriális erjedése révén keletkező gázok is. Főleg a vastagbélbe jutott laktóz, a bab keményítője, és a búza, a zab, a burgonya összetett szénhidrátjai említendők.
Puffadást eredményezhet a normális bélgázok távozását akadályozó szervi gát is. Ilyen, de egészséges ok lehet a terhesség. Azonban a bélrendszerben kialakuló daganat, polip már kóros állapot.
A belek nyálkahártyájának és a bélflórának óriási a megelőző szerepe. A beleket borító nyálkahártya nemcsak a felszívódást végzi, hanem a szervezet immunapparátusának egy része is. Normális esetben az emésztésünket mikrobák, baktériumok segítik, melyek szimbiózisban élnek velünk, s megvédenek bennünket a kórokozó mikrobáktól, mint például a Candida albican, a Helikobakter giardia lambilia bélférgek stb.
Sajnos, a ma emberének emésztőrendszere már nem hibátlan, bélflórája megváltozott. Ennek oka a megváltozott életkörülményekben, táplálkozási szokásokban, a túlzott gyógyszerfogyasztásban és az antibiotikumok szedésében keresendő.
Az emésztőrendszer zavarát jelző tünetek hátterét tehát tisztázni kell. Fontosak az alaktani vizsgálatok, mint a gyomor- és bélröntgen, -tükrözés, ultrahangvizsgálat, komputertomográfia (CT), a laboratóriumi vizsgálatok és a biofizikai vizsgálatok, valamint Voll-vizsgálat. Az utóbbival kideríthetők, milyen mikrobák, kémiai anyagok okozzák az emésztőrendszer betegségeit.
A gyógyításnak alkalmazkodnia kell a megváltozott körülményekhez. Úgy tűnik, hogy a hagyományos gyógyszerek (melyek kémiai úton hatnak), az esetek nagyobb részében csak tünetileg segítenek, ám alkalmazásuk nem nélkülözhető. A Voll-módszerrel kitesztelt homeopátiás módszerekkel (melyek természetes alapanyagokból készülnek, biofizikailag hatnak) a szervezet tartósan áthangolható, és képes legyőzni a káros tényezőket. Tehát a puffadással nem kell senkinek együttélnie! (-er-)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.